Türkiye’nin en değerli akü markası: İnci Akü

Türkiye’nin en değerli akü markası: İnci Akü

Sektörünün ihracat lideri İnci Akü, uluslararası marka değerlendirme şirketi Brand Finance’ın ‘Türkiye’nin En Değerli Markaları’ listesinde bu yıl da değerini arttırarak ilk 100’de yer aldı. 

Sektörünün ihracat lideri İnci Akü, uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance'in Türkiye’de 9'uncu kez hazırladığı ‘Türkiye'nin En Değerli Markaları' listesinde bu yıl da ilk 100 arasında yer aldı. İnci Akü Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü Damla Arkan, ‘‘İnci Akü, ana faaliyeti olan akü üretiminin ötesinde, geleceğin uzun ömürlü enerji depolama çözümlerini geliştiren ve sektörün geleceğine ışık tutan, Türkiye’nin en köklü kurumlarından biri. ‘Dünyanın ilk 10 akü üreticisi arasında olma’ vizyonumuzla yaptığımız çalışmaların sonucu olarak, bu sene de Türkiye’nin en değerli markaları arasında yer aldık. Ayrıca, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından geçtiğimiz günlerde açıklanan sonuçlara göre; 2014’te yaklaşık 85 milyon dolar tutarında ihracat gerçekleştiren şirketimiz, ilk 1.000 ihracatçı firma arasında 17 sıra birden yükselerek 195’inci sırada yer aldı. 6 yıldır sektörün ihracat lideriyiz. Hayata geçirdiğimiz her yatırım, proje ve aldığımız ödüllerle marka değerimizi sürekli yükseltmeye devam ediyoruz. Her yıl artarak devam eden başarılarımızla gurur duyuyoruz” dedi.

İnci Akü, akü sektöründe Ar-Ge merkezi kuran ve Turquality programına girmeye hak kazanan ilk marka. ‘Global Markalaşma Projesi’yle markalaşma alanındaki çalışmalarına hız veren İnci Akü, 4 kıtada 80’in üzerinde ülkeye ihracat yapıyor.

Şirketlerin hayata geçirdiği faaliyetlerin marka değeri üzerine etkisini ortaya koyan araştırmanın amacı, iş dünyasının sürdürdükleri faaliyetler içinde markanın ne kadar önemli olduğuna dikkat çekmek. Değer tabanlı pazarlama yaklaşımını Türkiye gündemine almayı başaran Brand Finance’ın yaptığı araştırmaya göre Türkiye'nin en değerli 100 markasının toplam değeri 14 milyar doların üzerinde gerçekleşti.


Kategoriler: Akü