Banner Akü, Volkswagen AG ile Büyük Bir Sözleşme Yaptı

Banner Akü, Volkswagen AG ile Büyük Bir Sözleşme Yaptı

Avusturya’nın önde gelen akü üreticilerinden olan aile şirketi Banner Akü, Volkswagen Otomobil gurubu ile yüklü bir alım sözleşmesi imzaladı.

Volkswagen Otomobil gurubu ile yapılan anlaşmaya göre 2015 -2018 yılları arasında sadece 2015 senesinde 250.000- 300.000 adet akü tedarik edilecek. Toplam anlaşma hacmi yaklaşık 6,5 milyon Euro değerinde.

Banner Akü Türkiye Genel Müdürü Ayhan Akın yaptığı açıklamada, " Banner Akü günümüzün start-stop teknoloji ile çalışan araç kullanıcılarına  AGM ve EFB ile iki çeşit start-stop aküleri sunmaktadır. Volkswagen ile yapılan yeni anlaşmamızda sadece 2015 senesinde 250.000- 300.000 adet EFB aküleri tedarik edeceğiz. Bu Banner Akü için bir gurur kaynağı olması ile birlikte değişim pazarında bizim için çok önemli bir referans olacaktır" dedi.

Volkswagen gurubu bu aküleri Volkswagen’in Wolfsburg-Almanya ve Pamplona-İspanya hatlarına, AUDI için Györ-Macaristan ve Seat gurubu için Martorell-İspanya tesislerinde kullanacak. Banner Akü tarafından temin edilecek EFB aküler küçük ve orta sınıf araçlarda kullanılacak.


Kategoriler: Akü