Esan Akü 37 Yaşında

Esan Akü 37 Yaşında

Esan Akü bu yıl 3. kez düzenlediği 'Yeni Sezona Merhaba' yemeğinde 37. yaşını kutladı. Şirketin geçmişten günümüze geldiği sürecin ve gelecekteki hedeflerinin anlatıldığı gecede Esan Akü çalışanları çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.

Yıldız Hisar Tesislerinde düzenlenen programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Esan Akü Yönetim Kurulu Başkanı Teoman Sunkar, firmanın gelecek hedeflerini aktardı. Kontrollü satışların olduğu yerde sorun olmayacağına dikkat çeken Teoman Sunkar, "Kontrol sadece satışla bitmez malın piyasaya arz edilişindeki takip çok önemlidir. İmalattan satışa ve satış sonrası hizmete kadar birçok alanda kurumsal kimliği benimsemiş bir şirketin geleceği çok parlaktır. Biz bunu başardık. 37. yılımızı idrak etmekten dolayı hem çok mutluyum hem de gururlu. Kurulduğu günden bu yana başında olduğum Esan Akü benim olduğu kadar ülkemizin de gözbebeği." dedi

Esan Akü Genel Müdürü Atilla Birmiş firmanın kurumsal yapısını güçlendirirken ailevi değerlerinden vazgeçmediği belirterek "Kurumsal yapıya bürünsek de aile yapımızın korunması bizim en çok önem verdiğimiz değerlerimizden biridir. Gelecek hedeflerimizi, bu büyük aile ile kocaman bir ekip olarak birlikte yaparsak başarıya ulaşacağımıza inanıyorum" şeklinde konuştu.

Yönetim Kurulu Temsilcisi Yaprak Soysalan da şirketin sektördeki pazar payını artırmak için yapılan çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi: "Var olan ekibimizin deneyimleri ile yeni katılacak kişilerin bir arada olacağı pozitif sinerjiyi yakalamak adına insan kaynakları departmanımızı kurduk. Şirketimizin hedefleri ile tamamen uyumlu olacak şekilde bir pazarlama iletişimi planı oluşturduk. Bunlar arasında kurumsal iletişimi en ön planda tutuyoruz. Şirketimizin tanıtımını yenilenen web sitemizde ve sosyal medyada daha aktif olarak yapıyoruz. Yerel ve ulusal basın organlarında tanıtım faaliyetlerimizi artırıyoruz. Hem yurtiçinde hem de yurtdışında, sektörümüz ile ilgili fuarlara daha çok katılıyoruz. Esan markasını, gerek stant tasarımımız ve kıyafetlerimiz, gerekse tanıtıcı materyallerin özenli seçimi ile dünyaya tanıtıyoruz."

Esan Akü Fabrika Müdürü Hüseyin Koca ise Gebze Organize Sanayi bölgesinde faaliyete başlayacak yeni tesis ile ilgili açıklamalarda bulunarak şöyle konuştu: "Üretime doğrudan etki yapan, insan gücünü otomasyonla destekleyen makine parkurlarıyla örülü fabrikamız kısa zamanda faaliyete başlayacak. Esan Akü 37. yılında sağlam temeller üzerinde ve her biri kendi alanında uzman kadrosuyla sektöründe güç haline gelmiştir. Türkiye sanayisinde yer alan oldukça ciddi ve zorlu bir prosesin gerçekleştirilmesinin yanı sıra son yıllardaki önemli ataklarıyla ihracatta önemli oyuncu olan Esan Akü’nün bir bireyi olmaktan çok mutluyum."

Program, konuşmaların ardından Esan Akü kurucularından merhum Mehmet Birmiş adına düzenlenen 'Pozitif Fikirler' yarışmasında değerli fikirleri ile üretim verimliliğine katkılarda bulunan personele ödül verilmesiyle son buldu.


Kategoriler: Akü