OYPG Derneği Yıl Sonu Buluşması Gerçekleştirildi
Yazdır Arkadaşına Gönder Yazı Boyutu Büyüt Yazı Boyutu Küçült

OYPG Derneği Yıl Sonu Buluşması Gerçekleştirildi

Otomotiv Yenileme Pazarı Geliştirme Derneği’nin (OYPG) yılsonu buluşması, 19 Aralık 2015 Cumartesi günü Gedik Yatırım’ın sponsorluğunda İstanbul Marriott Asya Otel'de gerçekleşti. Türkiye ve dünyadaki ekonomik gelişmeler ile uluslararası yenileme pazarının geleceğine dair görüşlerin paylaşıldığı organizasyonda, Hess Gruppe CEO’su Philipp HESS ve Gedik Yatırım yetkilileri de birer sunum yaparak konuşmalarını gerçekleştirdiler.

Katılımın yoğun olduğu organizasyonda açılış konuşmasını yapan TRW Genel Müdürü ve OYPG Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Urgancılar tüm üyelere teşekkürlerini ileterek sektörün geleceği ve OYPG’nin, sektörün gelişimindeki rolü hakkında bir konuşma yaptı.

İntermobil Genel Müdürü ve OYPG Genel Sekreteri Rıfat Perahya ise, OYPG’nin kuruluşundan itibaren günümüze kadar olan gelişimini anlatarak 2015 yılında yapılan çalışmalar ve 2016 hedeflerinden bahsetti. 2015 yılında 66 üyeye ulaştıklarını söyleyen Perahya, Ocak ayından itibaren katılacak olan yeni üye firmalar ile sektörde çok daha etkin rol alacaklarını ifade etti.

Almanya Aftermarket Pazarını ve otomotiv yedek parça dağıtıcılarının Almanya’daki organizasyonlarını anlatan Hess Gruppe CEO’su Philipp HESS, aile şirketlerinin bir kuşaktan başka bir kuşağa geçerken neler yaşadıkları hakkında bilgi vererek firma yetkililerinin sorularını cevapladı.

Gedik Yatırım Genel Müdür Yardımcıları Can Pamir ve Alp Tekince yaptıkları sunumlar ile 2016 yılında Türkiye ve dünyadaki ekonomik beklentilerden bahsederek firmaların yatırımlarını nasıl daha güvenli hale getirebileceklerinden bahsettiler.

Organizasyon, OYPG Yönetim Kurulu Üyelerinin yeni üye firma yetkililerine takdim ettikleri plaketlerin ardından son buldu.