Automechanika’da İnci Akü rüzgarı

Automechanika’da İnci Akü rüzgarı

Türkiye'nin lider uluslararası otomotiv endüstrisi fuarı Automechanika İstanbul, 7 – 10 Nisan tarihlerinde İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlendi. Dünya akü devi ile gerçekleştirdiği ortaklıkla global alandaki gücünü pekiştiren İnci GS Yuasa A.Ş., fuarda İnci Akü markalı Start-Stop EFB ve AGM serisi ürünlerini sektör oyuncularıyla buluşturdu.

Her yıl otomotiv yan sanayi sektörünü bir araya getiren Automechanika İstanbul Fuarı, bu yıl da binlerce profesyonel tarafından yoğun ilgi gördü. İnci Holding ve GS Yuasa ortaklığı ile faaliyetlerine devam eden, akü sektörünün öncü ismi İnci GS Yuasa, İnci Akü markasıyla fuarda yer aldı.

Fuarın sektör için önemine değinen İnci GS Yuasa İcra Kurulu Direktörü Cihan Elbirlik, “Türkiye ve Avrupa pazarında değerli bir yeri olan Automechanika İstanbul fuarı, yeni iş fırsatları yaratabilecek kişilerle bir araya gelme olanağı açısından önemli bir etkileşim alanı. Her yıl katılmaya özen gösterdiğimiz fuarda, yurtdışı müşterilerimizle ve distribütörlerimizle buluşma imkanı yakalıyoruz. Automechanika İstanbul fuarının bizim için ayrıca bir önemi de bulunuyor. Fuar vesilesiyle İstanbul’da ağırladığımız yurtdışı distribütörlerimiz için her yıl özel bir yemek organizasyonu düzenleyerek bir araya gelme fırsatı buluyoruz. Bu organizasyonda, Dünya akü devi GS Yuasa ile iş ortaklığımız sonrasında yurtdışındaki distribütörlerimizle ilk defa bir araya gelerek hedeflerimizi ve yol haritamızı paylaşacağız.” dedi.

İnci Akü’nün Start-Stop aküleri fuarda ilgi çekti

Start-Stop sistemli yeni nesil araçlara yönelik uzun ömürlü ve yenilikçi ürünler sunan İnci Akü’nün fuarda sergilediği Start-Stop EFB ve AGM serisi ürünler dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Elbirlik, İnci Akü Start-Stop aküleri için şunları söyledi: ‘‘İnci Akü Start-Stop EFB serimiz, çevre dostu Start-Stop teknolojisine sahip araçlar için özel olarak tasarlanmıştır. 2012 yılında geliştirdiğimiz İnci Akü EFB, standart akülere göre 2,5 kat daha uzun ömürlü ve yüzde 15 daha fazla marş basma gücüne sahiptir. Yeni nesil araçlarda kullanılan geliştirilmiş ısıtma, elektronik eğlence, sürücü destek yardım sistemleri, iç ve dış aydınlatmalar ve benzeri donanımlar sebebiyle ihtiyaç duyulan yüksek enerji gereksinimlerini optimum düzeyde karşılayan İnci Akü Start-Stop EFB, üst segment Start-Stop araçlar için en yeni teknolojilerle donatılmıştır.

Standart akülere göre 3,5 kat daha uzun ömürlü ve yüzde 30 daha fazla marş basma kapasitesine sahip İnci Akü Start-Stop AGM Serisi ise, elektrik üreten frenleme sistemine sahip üst segment Start-Stop araçlar için dizayn edilmiştir.”

 

İnci GS Yuasa Akü Sanayi ve Ticaret A.Ş. Hakkında

Temeli 1952 yılında atılan İnci Holding’in önemli iştiraklerinden  İnci Akü A.Ş., Cevdet İnci tarafından 1984 yılında Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde kuruldu. 1984 yılındaki kuruluşunun hemen ardından 1985 yılında araç üreticileri ile ilk çalışmalarına başladı. 2009 yılında Akü sektöründe ilk Ar-Ge merkezini kuran firma, 2010 yılında sektöründe ilk TURQUALITY belgesini aldı. İnci Akü, yıllık hazırlanan İstanbul Sanayi Odası (İSO) 500, Türkiye’nin ilk 500 sanayi şirketi sıralamasında 2006’dan bu yana her yıl yer almaktadır. Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından her yıl açıklanan ‘ilk 1.000 ihracatçı’ sıralamasında 2005 yılından bu yana yer alan İnci Akü, 2014 yılında bir önceki yıla göre 17 sıra birden yükselerek  ‘sektörünün ihracat lideri’ ünvanını korumuştur. 2014 yılında da her yıl olduğu gibi çok sayıda ödüle layık görülen İnci Akü, Uluslararası marka değerlendirme şirketi Brand Finance’in “Türkiye’nin En Değerli Markaları” listesinde ilk 100 arasında marka değerini arttırarak yerini aldı. Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin, 2014 yılında ilk kez düzenlediği İnovaLİG yarışmasında, başvuru yapan 400  şirket arasından “İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü” kategorisinde ‘Birinci’ oldu.

İnci Holding’in öncü şirketlerinden, sektörünün en değerli akü markası İnci Akü, gücünü Japon devi GS Yuasa’nın küresel deneyimi ve yeni nesil akü teknolojileri konusundaki birikimi ile birleştirerek 2015 yılı itibariyle İnci GS Yuasa Akü Sanayi ve Ticaret A.Ş. ünvanıyla faaliyetlerine devam etmektedir.

İnci GS Yuasa Akü Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Manisa’da 2 üretim tesisi ve İstanbul’da Merkez Satış Ofisi bulunuyor. 2010 Temmuz ayında temellerini attığı Manisa’daki 2. tesis, Türkiye’nin ilk BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) sertifikalı üretim tesisi olma özelliğine sahip.

İnci Akü, EAS, Hugel, Blizzaro ve İnci Battery markalarıyla üretim yapan firma, yurt içinde  80 ana bayi, 150 Enerji Uzmanı, 3.500 perakende satış noktası ve 210 yetkilendirilmiş  servisi ile tüketiciye ulaşıyor. Ayrıca yurtdışında güçlü distribütör ağıyla, 4 kıtada 80’in üzerinde ülkeye ihracat yapıyor.


Kategoriler: Akü