Filo Kiralama Sektörünün Profesyonelleri Birleşti; “Filo Yöneticileri Kulübü” Hayat Geçti…

Filo Kiralama Sektörünün Profesyonelleri Birleşti; “Filo Yöneticileri Kulübü” Hayat Geçti…

Filo yönetimi konusunda profesyonelleşen filo yöneticilerini tek bir çatı altında toplayarak, çeşitli konulara daha detaylı odaklanma imkanı sunmak amacıyla kurulan “Filo Yöneticileri Kulübü” çalışmalarına başladı. “Filo Yöneticileri Kulübü” sektörünün ilk ve tek profesyonel kulübü olma özelliğini taşıyor.

Operasyonel araç kiralama sektöründeki ilk profesyonel kulüp…

Filo yönetimi, özellikle kurumlar için gün geçtikçe önem kazanan ve şirket kaynaklarını doğrudan ilgilendiren bir konu olarak öne çıkıyor. Sektörün profesyonelleri de bu konuda çok daha ayrıntılı çalışmalara imza atmak üzere yeni kurulan “Filo Yöneticileri Kulübü”nde bir araya geldi. Kulübün temelini ise dünya üzerinde filo yönetimi üzerine bilinçlendirme, analizler ve değişimlere kurumları hazırlama amacıyla uzun yıllardır eğitimler düzenleyen Fleet Europe tarafından kurulan Filo Akademisi oluşturuyor.

Diploma alanlar kulübe üye oluyor…

Ülkemizde ilk kez 2014 yılında Türkiye'nin en büyük filo kiralama firmalarından biri olan Fleetcorp’un desteği ile kapılarını açan Filo akademisi, filo yönetimi konusunda sektördeki yöneticilerin eğitilmesi amacıyla çalışmalar yapıyor. 2014 ve 2015 yıllarında yaklaşık 60’a yakın yerel ve uluslararası firmanın satın alma, filo yönetimi, idari işler ve insan kaynakları departmanlarında görev alan yöneticileri bu akademiye katıldı. Program sonunda online sınava tabi tutulan katılımcılar içinde başarılı olanlar, Paris HEC Üniversitesi Filo Yönetim Diploması’nın sahibi oldu. Filo Yöneticileri Kulübü’ne katılmak isteyen profesyonellerin, ilk olarak Filo Akademisi programına katılmaları ve program sonunda gerçekleşen sınavı başarı ile tamamlayarak diplomalarını alma şartı bulunuyor.


Kategoriler: Genel Haberler