Akü sektörünün en değerli markası İnci Akü

Akü sektörünün en değerli markası İnci Akü

Brand Finance tarafından hazırlanan ‘Türkiye’nin En Değerli Markaları’ araştırmasının dokuzuncusu açıklandı. Listede bu yıl da ilk 100 arasında bulunan İnci Akü, akü sektörü sıralamasında ilk sıradaki yerini korudu.

Uluslararası bağımsız marka değerlendirme şirketi Brand Finance, markaların gücünü ve değerini ortaya koyan ‘Türkiye’nin En Değerli Markaları’ listesini açıkladı. İnci Holding ve Japon devi GS Yuasa’nın ortaklığıyla güçlü adımlarla yoluna devam eden İnci GS Yuasa, İnci Akü markasıyla bu yıl da akü sektörünün ‘en değerli markası’ olarak listede yerini aldı.

Ödülle ilgili değerlendirme yapan İnci GS Yuasa İcra Kurulu Direktörü Cihan Elbirlik; “Müşteri memnuniyetini ön planda tutan kaliteli hizmet politikamızla marka yönetimi üzerine çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Brand Finance’in değerlendirmesinde bu yıl da akü sektörünün ‘en değerli markası’ olarak yer almaktan gurur duyuyoruz. 4 kıtada 80’in üzerinde ülkeye ihracat yapan bir kurum olarak, yurt içinde 80 ana bayii, 3 bin 500 perakende satış noktası, 210 yetkili servis ve yurtdışında yaygın distribütör ağımız ile tüketicilerimize ulaşıyoruz. Sektörde 7 yıldır taşıdığımız ihracat liderliği unvanımızı ve öncü marka konumumuzu, iş ortağımızın küresel deneyim ve ileri teknolojileriyle harmanlayarak çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.


Kategoriler: Akü