Simkan Otomotiv AŞ. ilk Simkan Express iş birliğini Muhittin Merih (OM Otomotiv) ile yaptığını duyurdu

Simkan Otomotiv AŞ. ilk Simkan Express iş birliğini Muhittin Merih (OM Otomotiv) ile yaptığını duyurdu

Bildiğiniz gibi Simkan Express iş modelinin geçtiğimiz günlerde sitemizde haberini yapmış ve gelişmeleri hakkında sizleri bilgilendireceğimizi söylemiştik. Simkan Otomotiv A.Ş. den gelen açıklamaya göre ilk Simkan Express Franchise anlaşmasını Mersin merkezli Merih Otomotiv ile yaptıklarını duyurdular.

Konu ile ilgili bilgi aldığımız Simkan Otomotiv A.Ş. Satış ve Pazarlama Direktörü Alpaslan Topcu; “Bildiğiniz gibi Simkan Express iş modelimizin geçtiğimiz günlerde duyurusunu yapmıştık, piyasadan gelen talepler aslında ne kadar doğru bir iş modeli ortaya koyduğumuzu gösterir nitelikte.

Ülkemizden ve hatta yurtdışından yeni iş modelimiz ile ilgili her gün birçok soruya cevap veriyor ve görüşmeler yapıyoruz. Esasında  (Franchise-yetkili satıcılık) bugün Avrupa ve Amerika da başarılı bir iş modeli, Intercars (485 yetkili satıcı) ve Tokic (86 yetkili satıcı) bu konuda iyi örnekler arasında. Türkiye de ilk olarak uygulamaya aldığımız bu sistemin en önemli alt yapısı Simkan Teknoloji A.Ş.’nin verdiği teknolojik alt yapı(ERP+B2B) desteği ve güçlü Lojistik ağımız olacaktır. Bu iş modeli ile Simkan Otomotiv A.Ş. perakendeci müşterilerine bu ağı kullanma fırsatı veriyor olacak. Ayrıca biliyoruz ki bugün perakendecilerin en önemli problemi etkin ve verimli stok yönetimi, sağladığımız teknolojik alt yapı ile bu soruna doğrudan çözüm sunmuş oluyoruz, işletmelerin daha karlı ve yüksek standartta hızlı hizmet vermelerini sağlıyoruz. Türkiye de pazarın yeniden şekilleneceği ve yeni iş modelinin sektörde birçok fırsat yaratacağını düşünüyoruz. Gelen talepleri büyük bir titizlik ile inceliyor tüm bilgi ve birikimimizi şeffaf bir şekilde paylaşıyoruz.

Merih Otomotiv ile hali hazırda uzun süredir Mersin’de müşterimiz olarak çalışıyorduk, bu süre bizlere karşılıklı bir birimizi tanıma ve dostluklarımızı geliştirmek adına fırsat yarattı.

Merih Ailesi yedek parça sektöründe büyümek istediklerini ve bu sektöre yatırım yapmak istediklerini yaptığımız görüşmeler de sürekli dile getirmekteydiler. Merih Ailesi, vizyon, samimiyet ve çalışan haklarına olan saygı ve hassasiyetleri itibari ile bizimde kısa zamanda saygımızı kazanmış, aramızda ticaretin ötesinde bir dostluk gelişmiştir.

Bugün Mersin ve Adana illeri ile başlayacak olan iş ortaklığımızı bir adım daha ileriye götürerek 1 Aralık 2016 tarihi itibari ile Simkan Otomotiv A.Ş.  Konya-Bostancı-İzmir-Antalya şubelerimizin Simkan Express noktaları olarak yine bizim uhde ve organizasyonumuz altında Merih Ailesi tarafından bayrağın daha yukarıya taşınması konusunda prensip olarak anlaşmış bulunmaktayız. Böylece Merih Ailesi, Mersin-Adana-Konya-Bostancı-İzmir-Antalya operasyonlarımızda 6 tane Simkan Express noktası olarak beraber hareket edeceğimiz iş ortağımız ve aile dostumuz olarak hayatımızda yer alacaktır. Önümüz deki günlerde yeni iş ortaklıklarımızı ve Simkan Express noktalarımızı da açıklayacağız.” dedi.

Biz de her iki tarafa hayırlı olmasını diliyor, sektörümüzün belki de bu büyüklükteki ilk operasyon için tarafları tebrik ediyoruz.

Detaylı bilgi ve yeni iş fırsatları için www.simkanexpress.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Muhittin Merih Otomotiv (OM Otomotiv) kimdir?

1968 yılından itibaren Volkswagen marka araçlar üstünde faaliyet göstermeye başlayan firma  1990-1995 yılları arasında Çiftçiler distribütörlüğünde Volkswagen yetkili servisliği yapmış. 2004 yılında Muhittin Merih. Otom. Tur. İnş. San. Tic. Ltd. Şti. adı altında yeni modern tesisleri ile hizmete giren firma, bir taraftan bölgesinde perakende ve toptan satışa başlarken diğer taraftan, 2007 Yılında Bosch Car servis olarak hizmet vermeye başlamış.  2010 Yılından itibaren hem kullandığı hem de satış ve pazarlamasını yaptığı parçaların büyük bir çoğunluğunu direk üreticisinden almak üzere Almanya'da şirket kuruluşu gerçekleştirmiş.

Merih Ailesi’nin ayrıca Kırgızistan da pvc boru üretimi yapan bir fabrikaları ve aydınlatma sektöründe hizmet veren Merled adında bir şirketleri daha bulunmaktadır. Merih Ailesi’nin yeni kuşak temsilcisi Okay Merih Bey’dir.


Kategoriler: Yedek Parça