Sektörünün ilk ve tek e-garanti uygulaması

Sektörünün ilk ve tek e-garanti uygulaması

İnci GS Yuasa’nın, akü sektöründe hayata geçirdiği ilk ve tek hizmet inovasyonu ‘e-garanti’ uygulaması ile İnci Akü markalı aküler için garanti ihtiyacı durumunda, fatura ve garanti belgesi ibraz etme zorunluluğunu ortadan kaldırdı. 

İnci Holding ve Japon akü devi GS Yuasa’nın ortak iştiraki olan İnci GS Yuasa, www.birincikart.com üzerinden satışı gerçekleşen tüm İnci Akü markalı ürünleri için garanti süreçlerine yeni bir boyut getirdi. e-garanti uygulaması ile İnci Akü online satış portalı www.birincikart.com’dan akü satışı gerçekleştirildiğinde, ilgili akünün garanti süreci otomatik olarak aktif hale geliyor. Araç kullanıcıları, garanti kapsamında akü değişimi ya da arıza giderme gibi işlemleri için garanti belgesini ya da faturayı ibraz etmeye gerek kalmadan, www.inciaku.com adresine girerek aküsü hakkındaki bilgilere sadece bir tıkla ulaşabiliyor. Çoğu zaman muhafaza edilmesi güç olan ve sorunla karşılaşıldığında işleri zorlaştıran belge bulma sıkıntısını İnci Akü bu yolla gideriyor.

Türkiye’nin her yerinden tüm satış noktaları, yetkili servisler ve tüketiciler www.inciaku.com sitesinden ‘Garanti ve Yol Yardım Sorgulama’ bölümüne tıklayarak akü kodu ya da araç plakası ile akünün satın alma tarihi, garanti başlangıç ve bitiş günleri, yol yardım aktivasyon süreçleri, araç marka-modeli gibi bilgilere erişim sağlayabiliyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan İnci GS Yuasa Genel Müdür Yardımcısı Hakan Yıldırım “İnci GS Yuasa olarak ‘Müşteri Yönetimi Mükemmelliği’ politikamız doğrultusunda, müşterilerimizi ayrıcalıklı kılmak ve memnuniyetlerini arttırmak iş yapış biçimimizin merkezinde yer alıyor. Faaliyet gösterdiğimiz sektörde, kalitemiz ve müşteri odaklı hizmet anlayışımızla fark yaratmaya devam ediyoruz. Sektörde ilk ve tek olarak hayata geçirdiğimiz sadakat programı ile online satış portalından satışı gerçekleştirilen İnci Akü markalı akülerimizin e-garanti süreci otomatik olarak başlıyor ve bu kapsamda tüm bilgiler sistemde depolanarak Türkiye’nin her yerinden ulaşılması mümkün hale geliyor. Böylece hem satış noktalarımızı ve yetkili servislerimizi hem de araç kullanıcılarını fatura veya garanti belgesi ibraz zorunluluğundan kurtarıyor; akü değişim ya da arıza giderme sürecinde kendilerine hız kazandırarak işlerini kolaylaştırmış oluyoruz” dedi.


Kategoriler: Akü