DİTAŞ ile Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

DİTAŞ ile Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (BTÜ) ve Ditaş Doğan Yedek Parça İmalat ve Teknik A.Ş. (DİTAŞ) ortaklığıyla düzenlenen işbirliği protokol töreni, Üniversite Rektörlük Makamında gerçekleşti.

Törene; Adana BTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay, DİTAŞ Genel Müdürü Selim Baybaş, Çukurova Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Kadir Aydın, Adana BTÜ Malzeme Müh. Bölüm Başkanı Doç. Dr. Mustafa Güneş, Makine Müh. Yrd. Doç. Dr. Kerimcan Çelebi ve DİTAŞ Arge ve Üretim Grup Müdürü Tezay Kartal ve Arge Müdürü Mustafa Taş katıldı.

ARGE Merkezi olma hedefini hayata geçiren DİTAŞ, bölgesinde bulunan Niğde Üniversitesi ve Kayseri Abdullah Gül Üniversitesi ile uzun dönem mesleki gelişim programı ve danışmanlık konularında aktif olarak çalışmaktadır. DİTAŞ, bu tecrübelerini ileriye taşıyarak akademik projeler başta olmak üzere tüm ulusal ve uluslararası projelerde Adana BTÜ ile çalışmalar yürütecektir. Kapsamlı İşbirliği Protokolü çerçevesinde Ar-Ge ve inovasyon kapasitesini artıracak ve Adana BTÜ’deki bilgi birikimi ve teknolojik altyapıyı kullanarak üniversite-sanayi işbirliğine katkıda bulunacaktır.  Taraflar; konferans, sempozyum ve panel etkinliklerinde ortak çalışmalar yapacaktır. Ortak projelerde belirlenecek konular ile üniversite araştırma konularının sanayi ile entegrasyonu sağlanacaktır.

DİTAŞ; entegre tesisinde 40 yılı aşkın üretim geçmişi ve mühendislik yetkinlikleri ile bölgesinde otomotiv yan sanayinin öncü kuruluşu olmaya devam etmektedir. Bu yetkinliklerini daha ileriye götürecek yenilikçi çalışmaları ve sektörün ihtiyacı ürünleri, üniversite özgün bilgi birikimi ile hayata geçirecek adımların devamlılığını sağlayacaktır. 


Kategoriler: Yedek Parça