Automechanika Istanbul’un “en yeşili” Hıdırusta Otomotiv oldu

Automechanika Istanbul’un “en yeşili” Hıdırusta Otomotiv oldu

Frankfurt ve Shanghai’dan sonra otomotiv endüstrisinin en büyük 3. fuarı olarak konumlanan Automechanika Istanbul’a 9. salondaki O-1 no’lu standında katılan Hıdırusta Otomotiv, güçlü ürün portföyünün yanı sıra “çevreci standı” ile de ilgi odağı oldu.  

06-09 Nisan tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen Automechanika Istanbul, Türkiye’nin konumu itibarı ile çevre ülke pazarlarına yatırım yapmayı hedefleyen tüm yerli ve yabancı firmalar için bölgenin en önemli uluslararası ticaret platformu olarak öne çıktı. 

Avrupa, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve CIS ülkeleri başta olmak üzere çok sayıda ülkeden sektör profesyonelini bir araya getiren fuarın uzun soluklu katılımcıları arasında yer alan Hıdırusta Otomotiv’in standı, “yeşil” konsepti ile tüm ziyaretçilerden tam not aldı.

ÇEVRE DOSTU STAND

154 metrekarelik alan üzerine kurulu tek katlı stand her yönüyle “Çevre Dostu Stand”… Sarmaşıklardan uzun masalara, çiçeklerden dekorasyonun geneline hakim olan geri dönüşümlü masuralara kadar her detayın incelikle düşünülüp tasarlandığı stand ziyaretçilerine tam bir bahar havası yaşattı.  

Hıdırusta’nın “yeşil” mesajları sadece fuar standından ibaret değildi. 2017 yılı başında B2B sisteminin ön yüzünü bu konsepte uygun olarak yenileyen Hıdırusta, çevreci mesajlar içeren takvimi, geri dönüşümlü kağıttan üretilen ajandası ve tohumlu kalemleri ile de söylemini destekledi. 20-26 Mart tarihleri arasındaki Orman Haftası boyunca Orex markalı ürünlerden aldığı tüm siparişleri fidana dönüştüren şirketin son adımı ise yine aynı tema ile dizayn edilen fuar standı oldu.

Fuarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Hıdırusta Otomotiv Genel Müdürü Rıza Şahin, “Automechanika Istanbul Fuarı’nın uzun yıllardır katılımcısı olduğumuz için mutluyuz. Temsilcisi olduğu 60’ı aşkın dünya markasını ziyaretçilerimizle buluşturduğumuz standımızda yurtiçi ve yurtdışı satış ekibimiz, şube sorumlularımız ile birlikte tam kadro fuarda yer aldık.

Sektörümüzün en önemli buluşma noktası olan fuarda, yurtiçi ve yurtdışından çok sayıda tedarikçi ve iş ortağımızı ağırladık. Başta İran ve Irak ve Mısır olmak üzere yurtdışından yoğun bir ziyaretçi trafiği gözlemledik” diye konuştu.


Kategoriler: Yedek Parça