Simkan Otomotiv İş Geliştirme Departmanı Çalışmalarına Devam Ediyor

Simkan Otomotiv İş Geliştirme Departmanı Çalışmalarına Devam Ediyor

Simkan Otomotiv San. Tic. A. Ş. bünyesinde geçtiğimiz aylarda kurulan İş Geliştirme Departmanı sektörde de çalışmalarına devam ediyor.  Türk-Alman Üniversitesi ev sahipliğinde, Simkan Otomotiv Strateji ve İş Geliştirme Mühendisi İrem EROL, Login Yazılım İş Çözümleri Yöneticisi Ahmet Savaş Göktürk, Yrd. Doç. Seda Çelik Teker, Prof. Dr. Tuba Çonka, Prof. Dr. Faruk BAĞCI, Yrd. Doç. Ahmet YILDIZ’ ın katılımlarıyla gerçekleşen toplantıda, Endüstri 4.0  ve alt bileşenleri, Ar-Ge odaklı üniversite, Robot Teknolojileri, IoT, Solar Energy, Business Intelligence, Teknopark, gerçekleştirilecek olan birçok proje ve üniversite bünyesinde kurulacak olan ERP laboratuvarı, kapsamlı bir şekilde konuşuldu.

Beykoz’da yer alan, Türkiye Cumhuriyeti ve Alman Federal Cumhuriyeti anlaşmasıyla, 2010 yılında kurulan üniversite şuanda yaklaşık 1200 öğrenciye sahip. 16000 metrekarelik laboratuvar alanıyla her türlü teknolojik gelişmelere açık olduğunu belirten üniversitenin, özellikle otomotiv sektörüne olan ilgisi dikkat çekmekte. Üniversitenin kuruluşundan bu yana, Ar-Ge çalışmalarına ciddi önem veren Türk-Alman Üniversitesi akademisyenleri, hem Almanya hem de Türkiye’de, otomotiv sektörü bünyesinde yapmış olduğu Endüstri 4.0 çalışmaları ile ilgili, Simkan Otomotiv ile birlikte çalışmaktan mutluluk duyacaklarını belirttiler.

Sanayi-üniversite iş birliğine oldukça önem veren ve teknolojik gelişmelere açık olan Simkan Otomotiv ile Ar-Ge çalışmalarına odaklanan Türk-Alman Üniversitesi önümüzdeki günlerde tekrardan bir araya geleceği ve projelerin temellerinin atılacağı belirtildi. 


Kategoriler: Yedek Parça