Satış Sonrasında Eğitimin Önemi

Satış Sonrasında Eğitimin Önemi

Teknik eğitim ve branşlaşma insanların seçtikleri meslek dalında bilgi ve becerilerinin geliştirilmesini amaçlamaktadır. Teknolojinin sürekli geliştiği günümüz ortamında eğitim ihtiyacının yaşı ve sınırı kalmamıştır. Ne yazık ki ülkemizde mesleki eğitim konularına yeterli önemin verilmemesi her gün yeni teknolojiler adapte edilen araçların onarımlarında otomotiv servis sektöründe kalifiye personel sorunu ile sonuçlanmıştır. Bu sorunun aşılmasıyla ilgili olarak direkt veya en direk otomotiv sektöründe faaliyet gösteren firmalara büyük bir görev düşmektedir.

Nereden başlayıp neler yapabiliriz sorularının karşılığı olarak daha öğrenci meslek seçimi yapmadan otomotiv branşlarıyla ilgili onların bilgilendirilmesi ve doğru yönlendirilmesiyle ilk adımı atmış oluruz. Branş seçimi sonrasında da onları yalnız bırakmayıp eğitim süresi boyunca güncel teknik bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi konusunda destek verilmesi gerekmektedir. Mesleki eğitimde dikkatinizi çekmek istediğim bir başka noktada sektörler arasında bilgi paylaşımının yaratılması ve bu bilgilerin eğitim programına ve öğrencilere aktarılması ihtiyacıdır. Araçlar üzerinde birçok sistemin birlikte çalışmasına rağmen gerçek hayatta bu tip çalışmaya rastlamak çok zor görülmektedir. Bu nedenle sektördeki firmaları eğitim paydaşında bir çatı altında bir araya getirip alınan kararların hayata geçirilmesi sağlanmalıdır.

Biz Bilstein Group olarak üzerimizdeki sorumluluğun bilincindeyiz.2018 yılı içinde ve devamında eğitim konusunda öğrenciler ve eğitime ihtiyaç duyup ta buna ulaşamayan çalışanlar için ücretsiz eğitimler planlamaktayız. Planladığımız bu eğitimleri Türkiye genelinde otomotiv sanayinin kalbi olan sanayi sitelerine yakın noktalarda gerçekleştirmeyi planlamaktayız. Bu organizasyonumuzla tüm olumsuzluğun ve bahanelerin önüne geçip gerçekten eğitim konusunda samimiyetimizin bir göstergesi olarak eğitim ihtiyacı olanın ayağına gidip tüm masrafları bünyemizde karşıladığımız eğitimler organize etmekteyiz. Bununla birlikte geçmişte olduğu gibi 2018 yılında da okullarımıza ve teknik atölyelerine desteklerimize devam etmekteyiz. Yine sanayi sitelerindeki yedek parça sektöründe çalışan arkadaşlarımız ve ustalarımız ile kontak halinde bulunarak onların ve sektörün sorunlarını dinleyip çözümler üretmeye çalışmaktayız.

Son olarak eğitimde yapılacaklarla ilgili henüz geç değil bir an önce yerinde ve zamanında doğru adımları atmamız gerekmektedir bunun pozitif etkilerini çok kısa sürede hissedeceğimizden eminim.

Sevgi ve saygılarımla…

Murat ÇEVİK
Ferdinand Bilstein TR Otomotiv Yedek Parça
Teknik Eğitim Takım Lideri


Kategoriler: Teknik Makaleler