Ünver, Ar-Ge merkezi kurdu ithal ürünlerin yerlisini üretiyor
Yazdır Arkadaşına Gönder Yazı Boyutu Büyüt Yazı Boyutu Küçült

Ünver, Ar-Ge merkezi kurdu ithal ürünlerin yerlisini üretiyor

Ünver Group Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Korgavuş, geçen yıl 2.5 milyon TL tesis ve makine yatırımı yaparak yüzde 30 büyüdüklerini belirterek, "Bu yıl ciro olarak yüzde 15 büyümeyi öngörüyoruz" dedi. Ağırlıklı olarak otomotiv sektörüne yönelik hizmet veren ve Ar-Ge merkezi haline gelen Ünver Group, plastik ürün çeşitliliğini artırarak nitelikli ithal ürünleri yerlileştirmeyi hedefliyor.

Ünver Group Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Korgavuş, geçen yıl 2.5 milyon TL tesis ve makine yatırımı yaparak yüzde 30 büyüdüklerini belirterek, "Bu yıl ciro olarak yüzde 15 büyümeyi öngörüyoruz. Hedeflerimiz arasında plastik ürün çeşitliliğimizi artırarak nitelikli ithal ürünlerin yerlileştirilmesi var. Bakanlık onaylı Ar-Ge merkezimizde bu doğrultuda projeler yürütüyoruz" dedi. Faaliyet alanlarının otomotiv sektörü başta olmak üzere araç motorlarına yönelik radyatör, kalorifer, Turbocharger hava sistemi, hava filtresi ve yakıt sistemi hortumları, silikon hortumları ile metal ve plastik şekillendirilmiş turbo hava boruları üretimi olduğunu söyleyen Korgavuş, şunları kaydetti:

"Artan araç çeşitliliği ve gelişen teknolojiler sonucunda Ünver Group, kauçuk, metal, plastik ve silikon olmak üzere ürün gamındaki dört farklı malzemeyle, son teknoloji makineleri kullanarak, üretim yapan tek firmadır. Ar-Ge çalışmalarıyla ivme kazandırdığı ürün geliştirme ve yerlileştirme faaliyetleriyle, plastik ve silikon ürün gruplarında hizmetlerini çeşitlendirmektedir."

Korgavuş, ithal edilen nitelikli ürünleri yerlileştirerek aynı zamanda ihracat oranlarını artırmak istediklerini dile getirerek, geçen yıl toplam üretimde ihracat payının yüzde 40 olarak gerçekleştiğini vurguladı. Başta Almanya olmak üzere birçok Avrupa ülkesine ihracat yaptıklarını söyleyen Korgavuş, "Bu yıl da en büyük hedeflerimizden biri ciromuzdaki ihracat payımızı artırmak. Özellikle yaptığımız anlaşmalarla 2019 ve 2020 yıllarında yeni üreteceğimiz projelerimizi devreye alacağız" şeklinde konuştu.


Kategoriler: Yedek Parça