INA Zincir KİT’leri için üretilen katkı maddesiyle aşınma miktarı azalıyor
Yazdır Arkadaşına Gönder Yazı Boyutu Büyüt Yazı Boyutu Küçült

INA Zincir KİT’leri için üretilen katkı maddesiyle aşınma miktarı azalıyor

Schaeffler, aşınmaya karşı optimum yağlama ve ek koruma sağlamak için INA Zincir KİT’lerine anında etkili bir zincir katkı maddesi ekliyor. Schaeffler ile yağ ve katkı maddesi uzmanı Liqui Moly şirketi işbirliğinde geliştirilen bu yeni ürün, zincirli tahrik sistemleri değiştirildikten sonra çalışma esnasındaki aşınmayı yüzde 20'ye kadar azaltıyor.

Schaeffler ve Liqui Moly, bu katkı maddesiyle birlikte otomotiv yedek parça pazarına bir yenilik getiriyor. Bu ürün, özellikle yüksek miktarda yük altında ve yüksek motor devirlerinde güvenilir şekilde sürekli çalışması gereken zamanlama zincirleri için geliştirilmiştir. Zamanlama zincirleri çoğunlukla kısa mesafelerde kullanılan araçlarda talep edilir. Yeni bir zincir sistemi genellikle kirli yağ kalıntıları bulunan, yıpranmış ve daha eski bir motor ortamına takılır. Schaeffler de işte tam bu noktaya odaklanıyor. Yeni zamanlama zincirinin uzun hizmet ömrü ve bu zincir sayesinde motorun düzgün çalışması ile ilgili belirleyici faktörler, tüm zincirli tahrik sisteminin değiştirilmesi, üreticinin belirlediği yağın kullanılması ve yeni katkı maddesi sayesinde aşınmanın ekstra azalmasıdır. Schaeffler Automotive Aftermarket Ürün Direktörü Maik Evers, "Mekanik aşınma ve bu aşınmanın neden olduğu zincir uzaması, çoğunlukla yetersiz yağlamadan kaynaklanır ve en kötü senaryoda da motorun hasar görmesine neden olabilir," diyor. “Liqui Moly ile bu durumu ortadan kaldıran ve aşınmaya karşı ek koruma sağlayan bir katkı maddesi geliştirdik,” diye ekliyor.

Montaj esnasında, birbirine sürtünen veya birbirine doğru kayan tüm metal yüzeylerde ağır işe dayanıklı bir yağ katmanı oluşturmak için zincire ve zincir dişlisine, az sürtünmeli MoS2 temel alınarak bir katkı maddesi uygulanır. Bu katkı maddesi, sürtünmeyi azaltır ve zincirin daha kusursuz çalışmasını garanti eder. Bu işlem özellikle, zaten kullanılmış bir motor ortamına yeni bir zincir takıldığında fayda gösterir. Bu katkı maddesi sayesinde, yeni parçaların çalışma esnasındaki aşınması yüzde 20'ye kadar azalır. Kitlerde ayrıca, zamanlama zincirleri, zincir dişlileri, hidrolik ve mekanik zincir gergileri, gergi ve kılavuz raylarının yanı sıra uyumlu contalar ve profesyonel onarım için gerekli tüm montaj parçaları bulunuyor. Bu KİT, tüm zamanlama tahriği sisteminin değiştirilmesiyle birlikte tamirhanelere, motorda tekrar oluşacak maliyetli hasarları önleme avantajı sağlar.

INA Zincir KİT’leri ve Schaeffler Automotive Aftermarket biriminin tüm ürün portföyü hakkında daha fazla bilgiye Schaeffler'in çevrimiçi portalından ulaşabilirsiniz.

www.repxpert.com.tr Bu adrese kayıtlı kullanıcılar sadece kendilerine uygun tüm üreticiler için oluşturulan TecDoc çevrimiçi kataloğuna değil, aynı zamanda montaj videoları ve teknik broşürler gibi tüm teknik bilgilerin yanı sıra örneğin Schaeffler'in zamanlama zincirlerinin değiştirilmesiyle ilgi kapsamlı teknik eğitim programına da ulaşabilecekler.


Kategoriler: Yedek Parça