Schaeffler'den bağımsız otomotiv yenileme pazarına yönelik ilk hafif ticari araç kataloğu

Schaeffler'den bağımsız otomotiv yenileme pazarına yönelik ilk hafif ticari araç kataloğu

Filo operatörleri ve yöneticileri, hızlı bir şekilde uygulanabilen ve maliyeti optimize edilmiş onarım çözümlerine öncelik verir. Schaeffler, daha verimli onarımı desteklemek amacıyla, hızla büyüyen hafif ticari araçlar sınıfına (LCV) yönelik tüm portföyünü ilk defa birden çok markaya hitap eden tek bir katalogda topluyor. Aftermarket profesyonelleri şanzıman, motor ve şasi parçalarıyla ilgili tüm önemli bilgileri yedi dilde ve 65 farklı ürün kategorisinde hazırlanmış bu katalogda bulabilecek.

Taşıdıkları ağır yükleri zamanında teslim etmek için şehiriçi trafikte dur-kalk yapıp çukurları ve engelleri aşarak binlerce kilometre yol alıyorlar.  Günlük iş yaşamının ayrılmaz bir parçası olan hafif ticari araçlar her zamankinden daha popüler hale geldi. Yıllık yüzde sekiz oranında büyüme gösteren hafif ticari araçlar, hem en hızlı büyüyen araç sınıfını temsil ediyor hem de ticari taşımacılık sektörünün bel kemiğini oluşturuyor. Bu araçlar en zor şartlar altında dahi her gün maksimum mobilite sağlamak zorundadır. Bu nedenle, binek otomobillere kıyasla daha fazla onarıma gerek duyan daha fazla aşınma ve yıpranmaya maruz kalmaktadırlar.

Tek katalogda çok markalı portföy

Hafif ticari araçlar, filo operatörleri ve nakliye şirketlerinin ihtiyaçlarına özel tasarlanan onarım çözümleriyle hızlı ve kolay bir şekilde onarılabiliyor. Schaeffler; LuK, INA, FAG ve Ruville markalarıyla müşterilerine bu tür hizmetler sunuyor. Schaeffler'in onarım çözümleri, ilk defa dört markasını bir araya getiren tek bir katalogda toplanmıştır.  Son derece kapsamlı bu referans çalışması 2.200 araç uygulaması hakkında bilgi sunar ve Avrupa pazarında faaliyet gösteren 15 farklı üreticinin en önemli 35 hafif ticari araç modeline detaylı bir bakış imkanı sağlar.  Örneğin, katalogda günümüzün hafif ticari araç sınıfının önemli bir kısmını temsil eden Ford Transit, Mercedes-Benz Sprinter ve VW Transporter modellerine yönelik markalar arası bir portföy bulunmaktadır. Yine katalogda direksiyon ve süspansiyon parçalarının yanı sıra şanzıman onarımına yönelik LuK GearBOX, Darbe Tork Sınırlayıcı özellikli LuK DMF ve FAG tekerlek rulmanı onarım çözümü gibi 3.000'den fazla ürün hakkında detaylı bilgi sunulmaktadır.

Açık ve sistematik katalog düzeni, doğru yedek parçaların hızlı bir şekilde aranmasını kolaylaştırıyor. Kullanıcılar tüm bilgilere yedi farklı dilde ulaşabiliyor. Rusya ve Polonya'nın hafif ticari araç pazarında önem kazanmasıyla katalog ilk defa Rusça ve Lehçe dillerinde de yayınlandı. Katalog ayrıca İngilizce, Almanca, İspanyolca, Fransızca ve İtalyanca dillerinde yayınlanmaktadır.

Yükselişteki pazar; tüm ticari araç tamirhaneleri, hizmet portföylerine hafif ticari araçları eklemeye büyük önem vermelidir.

 

Schaeffler, Ford Transit ve Iveco Daily modelleri için darbe tork sınırlayıcı özellikli çift kütleli volan seçeneği sunan tek şirkettir. Bu özellik, güç aktarma organlarına binen ani yükün olumsuz etkilerini azaltır.


Kategoriler: Yedek Parça