Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği Kapsamında Ditaş ile Protokoller İmzalandı
Yazdır Arkadaşına Gönder Yazı Boyutu Büyüt Yazı Boyutu Küçült

Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği Kapsamında Ditaş ile Protokoller İmzalandı

Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) kapsamında; Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Niğde Teknopark), Ditaş Doğan Yedek Parça  ve  Niğde Organize Sanayi Bölgesi arasında işbirliğini geliştirmek amacıyla 5 Temmuz'da 3 adet protokol imzalandı.

Ömer Halisdemir Üniversitesi  Rektörlük Senato Salonunda düzenlenen imza törenine; Rektör Prof. Dr. Muhsin Kar, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlyas Gökhan ve Prof. Dr. Cahit Tağı Çelik, KÜSİ Temsilcisi Prof. Dr. Öner Yusuf Toraman, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Metin Bitim, Niğde OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunbaş, DiTAŞ A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Murahhas Üye Selim Baybaş, Ar¬Ge Merkezi Müdürü Mustafa Taş ve İnsan Kaynakları Müdürü Nazlı Atay katıldı.

Niğde Teknopark ve Niğde Organize Sanayi Bölgesi arasında imzalanan işbirliği protokolü ile Niğde Teknopark ve Niğde OSB Yönetiminin, üniversite ile sanayi arasında kurulacak işbirliklerini birlikte ele alması, karşılaşılan sorunların çözümüne yönelik öneriler geliştirilmesi, sanayicilerin yapacağı Ar-Ge ve ürün geliştirme çalışmalarında ve yenilikçi ürün ortaya konulmasında üniversitenin bilgi birikiminden yararlanmasını tesis etmek ve taraflar arasında sağlıklı bir iletişimin ve bölge ekonomisini geliştirecek işbirliğine katkı sağlanması amaçlanıyor.

Üniversite ve Ditaş Doğan Yedek Parça İmalat ve Teknik A.Ş. arasında imzalanan işbirliği protokolü ise; eğitim, öğretim ve araştırmaya ilişkin işbirliği koşullarının düzenlenmesi, lisans ve lisansüstü eğitime yönelik ortak tez ve proje çalışmalarının gerçekleştirilmesi, öğrencilerin anılan kurumun Ar-Ge Merkezi, laboratuvar ve teçhizat alt yapısı ile tesislerini kullanarak tez vb. akademik çalışmalar yapabilmelerine yönelik esasları kapsıyor.


Kategoriler: Yedek Parça