DİTAŞ, İnovaLİG 2018’de ilk 10 firma arasına girerek yarı finale yükseldi

DİTAŞ, İnovaLİG 2018’de ilk 10 firma arasına girerek yarı finale yükseldi

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM), uluslararası yönetim danışmanlığı firması IMP3rove Academy'nin işbirliğiyle gerçekleştirdiği, Türkiye'nin ilk inovasyon geliştirme programı İnovaLİG ile şirketler hem inovasyon yetkinlikleri bazında yarışıyor hem de inovasyon kültürlerini interaktif bir platformda geliştirme fırsatı buluyorlar. Bu yıl toplamda 1216 şirketin katıldığı İnovaLİG 2018’de; DİTAŞ İnovasyon Kaynakları kategorisinde başvurarak , ilk 10 firma arasına girerek yarı finale yükseldi.

Bundan sonraki aşamada her firma 1 saatlik sunum yapacak. Yapılacak değerlendirme sonrasında ilk 5 firma belirlenecek ve bu firmalar finalde büyük jüri önünde yarışacak. İlk 3’e girenler şampiyon olarak sene sonunda düzenlenecek İnovasyon Haftasında (Cumhurbaşkanlığı destekli) ödül alacak.

Ditaş Ar-Ge Müdürü Mustafa TAŞ, “Arge Merkezimizin sürdürülebilirliği ve inovasyon kültürünü oturtmaya yönelik çalışmalarımız ile bu aşamaya geldik. Emeği geçen herkese  yarı final başarısı için teşekkür eder, final için başarılar dileriz” dedi.


Kategoriler: Yedek Parça