Maysan Mando AR-GE çalışmalarında Türkiye’nin vitrinine çıktı

Maysan Mando AR-GE çalışmalarında Türkiye’nin vitrinine çıktı

Türkiye’nin ilk ve en büyük amortisör üreticisi Maysan Mando, AR-GE odaklı yenilikçi çalışmalarının meyvelerini almaya devam ediyor.  “Türkiye’nin En Çok AR-GE Harcaması Yapan Şirketleri” araştırmasında Maysan Mando, “AR-GE Merkezinde Yürütülen Proje Sayısına Göre” yürüttüğü 156 proje ile bu kategoride Türkiye’nin ilk 10 şirketi arasında yer almayı başardı.

Türkiye’nin ilk ve en büyük amortisör üreticisi olan, orijinal ürün kanalı OEM’de onlarca dünya markasına hizmet veren Maysan Mando, büyük önem verdiği AR-GE çalışmalarıyla sektörde ön plana çıkmaya devam ediyor.

Maysan Mando, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin her yıl açıkladığı “TİM 1000 – İlk 1000 İhracatçı Firma” listesi kapsamında Turkishtime tarafından hazırlanan, “Türkiye’nin En Çok AR-GE Harcaması Yapan Şirketleri” araştırmasında, adından övgüyle söz ettirdi.

İlgili araştırma listesinde Maysan Mando, “AR-GE Merkezinde Yürütülen Proje Sayısına Göre” yürüttüğü 156 proje ile bu kategoride Türkiye’nin ilk 10 şirketi arasında gösterildi.

Gurur kaynağı

Kurulduğu günden bu yana, her yıl ürün geliştirme tarafında mevcut bütçesinden ciddi bir payı AR-GE’ye ayıran Maysan Mando, bu alanda yaptığı etkin çalışmaların karşılığında Türkiye’nin önde gelen şirketleri arasına adını yazdırmaktan dolayı büyük gurur yaşadı.

Maysan Mando AR-GE Merkezi’nin, küresel müşteri taleplerine en iyi şekilde yanıt verecek yenilikçi ve katma değerli ürünler üretilmesi hedefiyle çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Maysan Mando AR-GE Departman Müdürü Cem Güneri, ilgili listede şirket olarak yer aldıkları için büyük bir gurur yaşadıklarını belirtti.

İnovatif düşünce ile ilerlemeye devam edeceğiz

Maysan Mando olarak, AR-GE ve tasarım odaklı sürdürülebilir faaliyetlere tüm hızıyla devam edeceklerini aktaran Güneri, “Şirketimiz, Mando’nun tüm dünyadaki fabrikaları dikkate alındığında, ticari grup amortisör tasarımı ve üretimi konusunda, know-how’ını geliştirmiş en yetkin fabrika özelliğindedir. Bu doğrultuda özellikle, patent ve çalışan sayısında artış sağlayarak, Türkiye’deki ilk 10 AR-GE Merkezi arasında yer alma hedefiyle çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Geliştirdiğimiz ürünler; tasarım, dayanıklılık, kalite ve verimlilik özellikleriyle ön plana çıkmaktadır. “Türkiye’nin En Çok AR-GE Harcaması Yapan Şirketleri” araştırmasında şirketimizin de adının yer alması, AR-GE öncelikli üretim anlayışıyla yaptığımız çalışmaların güzel bir karşılığı oldu. AR-GE alanındaki çalışmalarımız artarak devam edecek” ifadelerini kullandı.


Kategoriler: Yedek Parça