Ardıç Otomotiv, AD Ekol Organizasyonuna Katıldı

Ardıç Otomotiv, AD Ekol Organizasyonuna Katıldı

01.01.2019 tarihi itibariyleArdıç Otomotiv, AD Ekol ile güçlerini birleştirdi. Ardıç Otomotiv, 250.000.000 € üzerindeki cirosu ile Türkiye After Market pazarının %25’ni oluşturan AD Ekol’ün 9. ortağı oldu.

ARDIÇ OTOMOTİV HAKKINDA

Firmamız 1975 yılında Ankara’da bir aile şirketi olarak kurulmuştur. 1996 yılına kadar perakende yedek parça satışı yapan firmamız bu seneden sonra toptan yedek parça satışına başlamıştır.  Firmamız Ankara ve İstanbul’da bulunan toplam 5.500 m2 alana sahip alana sahip iki şubesinde 55 personeli ile tüm Türkiye ve yurt dışındaki müşterilerine hizmet vermektedir. 2012 yılından bu yana İstanbul İkitelli Organize Sanayi Bölgesi, Dolapdere Sanayi Sitesinde bulunan şubemiz ile tüm ürün gruplarımızı müşterilerimize sunmaktayız. Firmamız ağır vasıta grubunda Mercedes, Man, Ford ve Bmc markalarının; iş makinası grubunda  Yanmar, Cummins ve Komatsu markalarının orijinal ve orijinal muadili ürünlerinin satış ve dağıtımını yapmakta ve toplam 60’ın üzerinde tedarikçi ile çalışmaktadır. Erkunt Traktör ile 2014 yılında yapmış olduğumuz anlaşma ile 220 yetkili Erkunt servisinin yedek parça tedariği ve garanti işlemleri firmamız tarafından yapılmaktadır. 01 Ocak 2019 yılında yapılan anlaşma ile Ardıç Otomotiv, Türkiye'nin en büyük otomotiv satınalma gruplarından birisi olan AD-Ekol'ün Türkiye'deki 9. ortağı olmuştur. Firmamız Federal Mogul, Valeo, Bosch, Mann Filtre, ZF Sachs, Borgwarner,Gates, Febi, Kale Radyatör, Supsan, Weger, Fan Market, Genmot, Feredo, Hella, Perkins, Temel Conta ve Yumak markalarının yetkili satıcılığını yapmakta ve stoklarımızda 25.000 farklı referansta ürün bulunmaktadır.

AD EKOL HAKKINDA

1990 yılında vizyoner 9 toptancı iş insanının çabalarıyla kurulan Ekol Otomotiv, 1991 yılında Avrupa'nın en büyük ve en prestijli yedek parça organizasyonu olarak konumlanan Auto Distribution International (ADI) üyesi olarak uluslararası bir kimliğe kavuştu. Bu iş ilişkisi, 2017 yılında ortaklık boyutu kazandı. Bugün 45 ülkede faaliyet gösteren ADI, toplamda 14 milyar euro seviyesindeki cirosuyla global iddiasını ortaya koyuyor. 400.000 m2 toplam depolama alanı, 35.000 çalışanı, 11.000 servis aracı ve 10.000 otomotiv servis noktasıyla alanının lider kuruluşlarından olan ADI, AD Ekol'ün sektördeki konumunu zirveye taşımaktadır. Otomobil yedek parçası, mekanik, şanzıman, motor ve elektronik parçalar üzerine uzmanlaşan AD Ekol, Türkiye bağımsız yedek parça pazarında hizmet vermenin ve çalıştığı ürünler çerçevesinde bu pazarın yaklaşık %25'ine sahip bir distribütör firma olmanın gururunu yaşıyor. Firma, gerek AD'nin anlaşmalı olduğu araç üreticilerine yedek parça temin eden yedek parça üreticilerinden ithalat yaparak, gerekse yurt içinde kalitesi onaylanmış otomotiv yedek parça tedarikçileri ile yıllık anlaşmalar bazında çalışarak tüm otomotiv yedek parça pazarına hizmet sunmaktadır. AD Ekol'ün sektördeki güçlü konumunu bu yıl daha da pekiştiren bir diğer unsur ise, sektördeki güçlü oyuncuların yeni hissedarlar olarak AD Ekol Grubu'na katılımı ile firmanın geleceğe emin adımlarla yürümesidir.

AD Ekol, halen 9 ortak firmasını (Kına Otomotiv, Oto İsmail, Özaş Otomotiv ve Süleyman Otomotiv, Ak-Say Otomotiv, Canlı Otomotiv, Davet Otomotiv, Neko Otomotiv, Ardıç Otomotiv) bünyesinde bulundururken, diğer yanda 8 üye şirketi de çatısı altında topluyor


Kategoriler: Yedek Parça