Damien Germès NGK SPARK PLUG’IN İlk Avrupalı Emea Bölgesi Başkanı Ve Şirket Yöneticisi Olarak Atandı

Damien Germès NGK SPARK PLUG’IN İlk Avrupalı Emea Bölgesi Başkanı Ve Şirket Yöneticisi Olarak Atandı

NGK SPARK PLUG’ın Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) Başkan Yardımcısı Damien Germès 1 M-Nisan 2019 tarihi itibarıyla şirketin EMEA ülkeleri Bölgesel Başkanı,  NGK SPARK PLUG EUROPE GmbH Başkanı ve CEO’su ve Japonya’daki Genel Merkezin Şirket Yöneticisi olarak terfi etti, bu atama Germès’i dünya çapında otomotiv parçaları ve teknik seramiklerin önde gelen tedarikçisi Japon şirketi için bu en üst üç görevin verildiği ilk Avrupalı yapmaktadır.

Almanya’da yaşayan otomotiv endüstrisi uzmanı Germès halen EMEA ülkeleri Bölgesel Başkanı, Almanya kuruluşunun Başkanı ve CEO’su ve Şirket Yöneticisi olan ve Japonya, Nagoya’daki NGK SPARK PLUG genel merkezine yeni sorumluluklar almak için dönecek olan Masaki Sumiya’nın yerini alacak.

Bu atama, Germès’in şirkete ilk olarak Avrupa Aftermarket İcra Direktörü olarak katılmasından yedi yıl ve halen yürütmekte olduğu görevine atanmasından iki yıldan kısa bir zaman sonra gerçekleşti. Bu süre içinde Germès’in geniş endüstri deneyimi ve kişisel olarak görevine bağlılığı, genişleyen Aftermarket ürün portföyü ve artan müşteri taleplerini karşılayacak şekilde şirketi tüm faaliyetlerinde daha etkin kılmasıyla bölgede başarıya götürdü. Bu gelişme aynı zamanda  Şirket Yöneticisi ünvanı ile grubun dünya çapında stratejik yönetimine katkı yapmasını sağlayacak küresel bir görev  olarak, ilave yeni sorumluluklarıyla da takdir edildi.

Germès’in bundan önceki kariyerinde otomotiv endüstrisinde önde gelen isimlerle Avrupa çapında yönetim seviyesinde pek çok görev ve pozisyonlar yer almaktadır. Önceki görevleri arasında; Valeo Service Deutschland’da CEO ve  Visteon Corporation için Avrupa değişim parçaları iş birimi yöneticiliği bulunmaktadır. Fontainebleau, Fransa’daki INSEAD işletme okulunda eğitim almış sonrasında Fransa’da ESSEC Business School ve İngiltere’de Plymouth Üniversitesinde uluslararası işletme yönetimi dereceleri almıştır.

Atandığı görevine resmi olarak aday gösterilmesi üzerine kendisini kutlayan Masaki Sumiya “Şirketimize katıldığından beri Damien, Aftermarket işlerimizi başarıyla büyüttü ve faaliyetlerimizi daha da geliştirdi. Kendisini EMEA bölgesi ve Almanya merkezimizin tüm sorumluğunu alan ilk Avrupalı olarak görmekten ve böyle bir şirket yöneticisi rolüne seçilmesinden gurur duyuyoruz” demiştir.

Dünyanın önde gelen ateşleme parçaları ve sensör uzmanının EMEA organizasyonu yöneticisi olarak Germès, şirketin Orijinal Ekipman (OE) ve Aftermarket faaliyetlerinin yanısıra EMEA bölgesinde NTK kesme araçlarına ilişkin faaliyetlerinden de sorumlu olacaktır. Amaçları arasında şirketin ürün portföyünün ve faaliyetlerinin hızla değişen pazarlarda müşterilerin yeni gereksinimlerine uyarlanması yer almaktadır. Kendi kişisel değerlerini yansıtan özgün yönetim tarzına sadık kalarak Germès aynı zamanda bölgesel sorumluğu altındaki 1.000 çalışanı da şirketin kurumsal felsefesinin temelini oluşturan “Nittoku Felsefesi” ile yani samimiyet, kendine inanç, işbirliği ve ortak amaç değerleriyle yönetecektir.

Damien Germès atanması hakkındaki düşüncelerini şöyle ifade etmektedir: Bu üç anahtar görevde Masaki Sumiya’nın yerini almaktan çok memnun oldum ve son derece büyük bir onur duydum. Bu görevlerin verilmesiyle şirket dünyanın anahtar konumundaki bu bölgesinde işlerini büyütme konusundaki kesin kararlığını gösterdi. Devem eden yenilik yaratıcı çalışmalarımızı ve stratejik yatırımlarımızı; otomotiv sektörü içindeki yeni teknolojiler ve dijitalleşme fırsatlarının da olduğu, dönüşümün zorluklarını anlayarak devam ettirmek benim en önemli amacımdır. Önümüzdeki heyecan verici dönemi sabırsızlıkla bekliyorum.”


Kategoriler: Yedek Parça