Otomatik şanzıman yağı servisi için kanıtlanmış MAHLE kalitesiyle yeni ATX 150

Otomatik şanzıman yağı servisi için kanıtlanmış MAHLE kalitesiyle yeni ATX 150

Global otomatik şanzımanlı araç üretimi son beş yılda yaklaşık yüzde 40 artmıştır. Otomatik şanzıman sevisine talep, otomatik şanzımanlı araçlara artan rağbet nedeniyle hızlı bir ivme ile yükseliyor. MAHLE Aftermarket, servislere ATX 150 ile kanıtlanmış FluidPRO® yelpazesinde yeni bir başlangıç seviyesi modeli sunuyor.

Şanzıman yağı, araçtaki bütün işletim maddeleri gibi zaman içinde yaşlanır. Olaf Henning, MAHLE Aftermarket Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı şöyle ifade ediyor: “Yağın düzenli olarak değiştirilmesi, otomatik şanzımanlı araç ile sürüş keyfini daha uzun süre yaşayabileceğiniz anlamına gelir”. “Yeni ATX 150 ile servislere binek ve hafif ticari araçlar

kategorisindeki otomatik şanzımanlar için hızlı, düşük maliyetli ve hatasız servis olanağı sunuyoruz.” Kanıtlanmış FluidPRO® yelpazesindeki bu yeni model, servislerin MAHLE Aftermarket’in E3 prensibine uygun ekolojik, ekonomik ve verimli yağ servisi yapmalarına olanak sağlıyor.

Sıfır Karışma (Zero Cross) yağ tipi değişiminde saflığı garanti eder

Olaf Henning şunu özellikle vurguluyor, “Sıfır Karışma (Zero Cross) konsepti birçok araç üreticisi tarafından talep edilmektedir ve ATX 180 servis cihazımız ile kendini kanıtlamıştır. ATX 150 modeli de eşsiz bir servis konsepti sunuyor: şanzıman yağı tipi değişiminde saflık garantisi”. Yağ tipleri, kolaylıkla değiştirilebilir yağ tankları ile değiştirilir. Servisler, ATX 150’yi az miktardaki yeni yağ ile, yazılım bağlantılı ve özel geliştirilmiş bir hidrolik devre kullanılarak, yeni bir şanzımana ya da yeni bir yağ tipine güvenle aktarabilir. Bu sayede farklı yağ tiplerinin karışması önlenir.

Otomatik şanzıman servisi için ihtiyacınız olan her şey tek bir kaynaktan

MAHLE Aftermarket, mevcut yağ filtresi yelpazesini otomatik şanzımanlar için ilave filtre ürünleri ekleyerek genişletti. Şanzıman yağı filtreleri, şanzımandaki aşınma parçacıklarını giderir ve hasara karşı etkin koruma sağlar. MAHLE Aftermarket, yeni eklenen bu ürünler ve ATX 150 ve ATX 180 servis cihazları ile kapsamlı otomatik şanzıman servisini tek bir kaynaktan sunabiliyor.


Kategoriler: Yedek Parça