King Motor Yatakları, gerçekleştirdiği keyifli organizasyon ile iş ortaklarıyla buluştu

King Motor Yatakları, gerçekleştirdiği keyifli organizasyon ile iş ortaklarıyla buluştu

King Motor Yatakları düzenlediği iki etkinlikle hem Türkiye’de geride kalan 5 yılını hem de 2019 ve sonrasındaki planlarını iş ortakları ile paylaştı. 

Dünya’nın önde gelen binek, hafif ticari araç, ağır ticari araç, traktör, havacılık ve yarış sektörü aftermarket pazarları ve OEM’ler için öncü ve yenilikçi fikirlerle motor yatağı üreten King Engine Bearings Global’in Türkiye yapılanması olan King Motor Yatakları, İstanbul Divan Asia Otel ve İzmit Körfez Pisti’de gerçekleştirilen iki günlük organizasyon ile müşterileriyle buluştu.

İlk gün yapılan toplantı ve sunumlarla, öncelikle Dünya pazarları ve bu pazarlarda öne çıkan güncel trendlerden bahsedildi. Dünya çapında şirket birleşmeleri & satın almalar, OEM’lerin aftermerketten pazar alması, dijitalleşme, kendin satın al & yap trendi ve servis abonelikleri toplantıda değinilen bu trendlerden en önemlileriydi.

1960 yılından bu güne King’in gelişimi, tüm yatırımları, planları ve Dünya’da ki pazar başarıları hakkında bilgiler verildi. Dünya genelinde geniş aftermerket pazarlarına hitap eden King özellikle Amerika ve Avrupa’da başarısını kanıtlamış bir markadır. King, Amerika’da aftermarket pazarının yanı sıra, ciddi bir ekonomik hacmi olan yarış araçları motor yatağı pazarının 2.si, tüm Avrupa pazarının 1.si konumunda olduğu ve bu sektöre hitap eden özel dizayn motor yatağı, materyal ve kaplama seçenekleri ile yenilikçi ve dinamik bir profil çizdiği anlatılmıştır. King, bu konumunu ‘’Yedek parça ve aksam kategorisinde 2018 Automechanika inovasyon ödülü’’ ile pekiştirmiştir.

Ayrıca King, Amerika’da içten yanmalı motorlu  uçaklar üreten 10 uçak fabrikasından 7’sinin OEM tedarikçisi konumundadır. Bununla beraber King’in, Türkiye’de de bu sektörde faaliyet gösteren bir uçak fabrikası için tedarikçi olduğu ilk defa duyurulmuştur.

King, Tech Lab adını verdiği gelişmiş laboratuvarları ve kendi geliştirdiği motor yatak dizayn yazılımı Ensime™ ile motor yatağı pazarı için inovativ ve öncü fikirler üretmeye devam edecektir. Tek Lab’ta ileri teknoloji ile geliştirilen günümüz motor yatağı kaplama tekniği bakımından en yenilikçi ürün olan Polimer kaplama teknolojisi anlatılırken, OEM ve yarış sektörü için ürün gamı ve çok yakında aftermarket pazarına sunulacak polimer kaplamalı ürünler tanıtılmıştır.

Toplantıda son olarak, King Motor Yatakları Türkiye organizasyonunun; Satış, pazarlama faaliyetleri ve müşteri yapısı, Satış sonrası hizmetleri, Depolama ve lojistik hizmetleri başlıkları altında 2014 yılından bugüne geldiği süreç vurgulanmıştır. Rakamlar ile King Türkiye’nin gelişimi ve pazarda ki başarısı, 2019 yılı ve sonrasında ki orta vadeli planlar anlatılmıştır.

Organizasyonun ilk günü, toplantı sonunda müşterilere plaket taktimi ve akşam gala yemeyi ile son bulmuştur.

Ve organizasyonun ikinci gününde TOSFED İzmit Körfez Pistin’de, Apexmasters Turish Drift kulübünün ve Doğukan Manço, Abbas Çimen, Aykut Şimşit, Levent Enon, Ertekin Tekneci, Örge Pamukçu başta olmak üzere değerli pilotların katılımları ve destekleri ile gerçekleştirilen drift yarışları ve drift taxi ile keyifli ve heyecanlı anlar yaşandı. King Drift Cup adı ile birde yarış gerçekleştirilirken, yarışın birincisi Levent Enon, ikinci Doğukan Manço ve üçüncü Ertekin Tekneci olmuştur.

King çalışanları, müşterileri ve Apexmasters pilotları keyifli bir pazar gününü ve King organizasyonunu barbekü parti ve müzik eşliğinde tamamladı.

 

 


Kategoriler: Yedek Parça