ROTA, Güney Amerika’nın En Büyük Fuarı Automec’te

 ROTA, Güney Amerika’nın En Büyük Fuarı Automec’te

ROTA; ürettiği direksiyon ve süspansiyon parçaları ile birlikte yeni ürün grubu olan hidrolik silindirleri Automec fuarında sergiledi. Brezilya’da satış pazarlama ofisi ve deposu olan ROTA, fuarda ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gördü.

Otomotiv yedek parça, ekipman ile servis alanlarında dünyadaki en son teknoloji ve gelişmelerin sergilendiği Automec Fuarı, 23-27 Nisan 2019 tarihleri arasında gerçekleşti. Brezilya'dan 450, diğer dünya ülkelerinden 350 olmak üzere toplam 800 katılımcı firma fuarda yer aldı.  Henüz resmi ziyaretçi rakamları açıklanmayan fuarı yaklaşık 70 bin kişinin ziyaret ettiği tahmin ediliyor.

Kalite odaklı hidrolik silindir üretimi
ROTA üretimine başladığı hidrolik silindirleri Güney Amerika’da ilk kez sergiledi. ROTA ticari araçlar ve traktörler için kullanılan direksiyon sistemi hidrolik silindirlerini üretmeye başladı. Ayrıca ROTA traktörler için orta kol hidrolik silindirlerini, zirai ekipmanlar için ise mekanik hareket silindirlerini üretim portföyüne ekledi.

Direksiyon ve süspansiyon parçaları
ROTA, bireysel olarak katıldığı fuarda ticari araçlar, zirai traktöler ve iş makinaları OEM / OES sanayi ve aftermarket pazarı için yaklaşık 30 yıldır üretimini yaptığı rotbaşı, rotil, komple rot, rot mili, V kol, bugi kolu, sabit rot ve tamir takımı gibi parçalarını fuarda sergiledi. 83 taşıt markası için 10.000’den fazla OEM referans ürün üreten ROTA,  geliştirdiği yaklaşık 300 yeni ürünün bir kısmını da standında sergiledi.

“İhracat rakamlarına katkı sağlamak için çalışmaya devam edeceğiz”
ROTA standında 5 gün boyunca yeni ve potansiyel müşteriler ile birçok iş görüşmeleri yapıldı. Fuara katılan NSK Group İcra Kurulu Üyesi Zeki Cidik şunları kaydetti: “2013 yılında 2 milyon $ yatırım ile Sao Paulo’da bir ofis ve deposu olan bir şirket açtık. Ve Brezilya’daki ticaretimizi bu şirket üzerinden gerçekleştirmeye başladık. Brezilya’daki şirketimiz özellikle pazarda bilinirliğimizi arttırdı ve bizim pazarı tanımamız için çok büyük bir avantaj sağladı. Brezilyalı çalışanlarımız ile müşterilerimizi tanıyabiliyor, depomuzda stok tutup ithalat yapmak istemeyen alıcılara stoğumuzdan ürünlerimizi sunabiliyoruz. Automec Fuarı burada bulunan şirketimizin pazarlama faaliyetlerine katkı sağlamak için büyük bir fırsat olmak ile birlikte, ziyaretçi profili ile Güney Amerika pazarı için de potansiyel vaat ediyor. Fuarda ayrıca üretimine başlayacağımız hidrolik silindir ürünlerini de sergiledik. Bu ürünler için pazarın potansiyelini görme fırsatımız da oldu. Yaptığımız fuar katılımları ile markamızı tüm dünyaya tanıtıyoruz. Ülkemizin 2023 hedeflerine yaptığımız ihracatlar ile katkı sağlamak için var gücümüz çalışmaya devam edeceğiz.”


Kategoriler: Yedek Parça