OSS Derneği Üyeleriyle Yelken Etkinliğinde Bir Araya Geldi

OSS Derneği Üyeleriyle Yelken Etkinliğinde Bir Araya Geldi

Otomotiv satış sonrası pazarına yön veren OSS Derneği, sektörde bir ilke imza atarak Slimstock iş birliğiyle düzenlenen yelken etkinliğinde üyeleriyle bir araya geldi. 30’a yakın firma temsilcisinin katılımıyla Moda Deniz Kulübü'nde gerçekleşen organizasyon büyük ilgi gördü.

14 Eylül 2019 tarihinde sabah saatlerinde teorik yelken eğitimi ile başlayan etkinlik; uygulamalı eğitim,yelken seyri ve yarışı ile devam etti.

Aktivitenin ardından öğle yemeğinde, Avrupa’da otomotiv ve tamir endüstrisindeki en önemli şirketlerden biri olan Autonet İmport Ltd’nin Tedarik Zinciri Müdürü Zolthan Bartha, “Personel bulma, işe alım problemleri ve şirketlerin olumsuz etkilerin üstesinden gelmek için aldığı tedbirler” konulu sunumu ile değerli bilgi ve deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.

Zolthan Bartha ‘’ “Otomotiv satış sonrası pazarının farklı görevlerde bulunan aktörlerini böyle bir organizasyonda buluşturma fikri, aralarındaki iletişimin kuvvetlenmesi için çok iyi olmuş. Otomobillerin sayısına ve kalitesine bağlı olarak, İstanbul’daki yedek parça pazarı geniş bir Tedarik Zincirine sahip olma konusunda büyük bir  potansiyele sahiptir. Bu elbette ki, şirketlerin sundukları ürünlerin sayısı ve büyüklüğüne bağlı olarak değişebilir. Türkiye’de borç maliyetinin yüksek olduğu göz önüne alındığında, mümkün olan en düşük stok değerinde en yüksek bulunabilirlik seviyesini sağlamak için envanteri optimize etmenin önemli olduğunu düşünüyorum. ”dedi.

Etkinlikte konuşan Ziya Özalp, “OSS’nin en önemli amaç edindiği konu sektörel iletişimin gelişmesi ve ortak sorunların birlikte giderilmesidir. Sektör olarak çok yoğun mesai yaparak çalışıyoruz ve sosyalleşmeye maalesef vakit ayıramadığımız için bu sosyalleşmeyi dernek çatısı altında yapmak istiyoruz. Bu buluşmalar vesileyle, ortak sorunlarımız hakkında fikir alışverişi  yapabiliyor olmamız bizler için oldukça değerli. Bugün ilkini gerçekleştirdiğimiz etkinliği, farklı şehirlerde farklı konseptler ile devam ettirme amacındayız.’’ Dedi.

Katılımcılardan gelen soruları da yanıtlayan Bartha’ya ve yarışta birinci olan takıma Dernek Başkanı Ziya Özalp tarafından teşekkür plaketleri takdim edildi.

Tüm davetlilerin sohbet imkânı bulduğu kokteyl ile sona eren etkinliğin 2. ayağı ise 23 Ekim 2019 Çarşamba günü Ernst & Young firmasının Kıdemli Müdürü Dr. Burak Kandemir’in katılımıyla Çeşme’de gerçekleşecek.


Kategoriler: Sektörel Kuruluşlar