CHEP ve TAYSAD otomotiv tedarikçilerini ağırladı

CHEP ve TAYSAD otomotiv tedarikçilerini ağırladı

CHEP ve TAYSAD gerçekleştirdiği iş birliğiyle “Uluslararası Tedarik Zincirlerinde Geri Dönüşümlü Kutu Kullanımı Avantajları” üzerine bir toplantı düzenledi. CHEP Türkiye, Romanya ve Rusya Otomotiv Ülke Lideri Engin Gökgöz, konuşmacı olarak yer aldığı toplantının “Havuzlama Sisteminin Otomotiv Tedarik Zincirine Katkısı” başlığında özel endüstriyel ekipman çözümlerinden, gümrük işlemlerinde sağladıkları kolaylıklardan, CHEP iş modelinin tedarikçilere kazandırdığı rekabet avantajından bahsetti

CHEP, otomotiv ve beyaz eşya sektörlerindeki ana ve yan sanayi üreticilerinin tedarik zincirleri boyunca en temel ihtiyaçlarını karşılıyor. Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği (TAYSAD) ile iş birliği gerçekleştiren CHEP, “Uluslararası Tedarik Zincirlerinde Geri Dönüşümlü Kutu Kullanımı Avantajları” üzerine yapılan toplantıya katıldı. Türkiye’de 400’ü aşkın üyesi ile Türk otomotiv tedarik sanayinin tek temsilcisi olan TAYSAD, otomotiv tedarikçisi üyelerine endüstriyel parçaların etkin bir şekilde taşınması ve nakliye optimizasyonuna yönelik bilgiler paylaştı.

Otomotiv tedarik sanayi ihracatını artırmak için üyelerinin Avrupa’daki lojistik maliyetlerinin iyileştirilmesini hedefleyen TAYSAD, burada OEM’lere yakın bölgelerde depolama hizmeti sağlayarak optimum seviyede parça stoğu tutmayı ve istenilen zamanda parça besleme imkanıyla maliyet avantajı yaratmayı amaçlıyor. Aynı zamanda millileşme için malın ithal edilerek vergi ve teşviklerden faydalanmak üzere sanal şirket kurma konusuna odaklanıyor. Toplantıda “Havuzlama Sisteminin Otomotiv Tedarik Zincirine Katkısı” başlığında konuşmacı olarak yer alan CHEP Türkiye, Romanya ve Rusya Otomotiv Ülke Lideri Engin Gökgöz, paylaşıma ve yeniden kullanıma dayalı iş modelinden, dünyanın her yerine her türlü sanayi parçasını taşımak üzere tasarlanmış özel endüstriyel çözümleri olan iç profillerinden, aksesuarlarından ve ekipmanlarından bahsederek,  CHEP’in sahip olduğu kıtalararası ağ, sistem ve bilgi birikimi doğrultusunda verdiği hizmetlere değindi.

Uluslararası gümrük işlemlerindeki riskler azalıyor

Tedarik zinciri sürecine dahil olan ithalat ve ihracat sırasında taşınan ürünlerin yasa ve kuralların yanı sıra çeşitli nakliye biçimleri ve ulaşım ağlarının karmaşık işlemleriyle karşı karşıya kalabildiğini belirten CHEP Türkiye, Romanya ve Rusya Otomotiv Ülke Lideri Engin Gökgöz,Ana ve yan sanayi parça üreticileriyle global ölçekte çalışarak onlara katlanabilir plastik konteyner ve kasa çözümleri sunuyoruz. Uzman ekibimizle ‘Yalın Altı Sigma’ ilkeleri doğrultusunda müşterilerimizin mevcut tedarik zincirini analiz ederek, katma değeri olmayan faaliyetleri ortadan kaldıran bir finans modeli hazırlıyoruz. Aynı zamanda sınır ötesi nakliyatlarda kesinti olmaması için onların gümrük işlemlerine destek veriyor, bu sayede parça tesliminde yaşanabilecek gecikmeleri azaltıyor, maliyetleri düşürüyoruz. Yeniden kullanılabilir ambalaja ilişkin ilgili ülkelerdeki operasyonel ihracat ve ithalat işlemlerini öğrenmenin yanı sıra üçüncü parti tedarikçilerle birlikte çalışarak ölçek ekonomisini oluşturuyoruz. Böylece müşterilerimizin dünya üzerinde daha fazla yere daha fazla ürünü etkin ve sürdürülebilir bir şekilde taşımalarına yardımcı oluyoruz” dedi.


Kategoriler: Sektörel Kuruluşlar