Aftermarketi gelecekte neler bekliyor– “eskinin güvenilir alternatörü” neye dönüşecek?

Aftermarketi gelecekte neler bekliyor– “eskinin güvenilir alternatörü” neye dönüşecek?

Araçtaki birçok fonksiyon elektrik gücü gerektiriyor. Bu güç, yanmalı motorlu araçlarda alternatör tarafından üretilir. Buna karşılık, araç aküsü güç depolama ve tampon görevi görür. Ancak, kayışlı tahrik elektrikli araçta olduğu gibi krank miline bağlanmazsa ne olur? Alternatörün yerini hangi parçalar alır ve bunun servisler için anlamı nedir?

800 Volt’a kadar gerilim seviyeleri ile elektrikli araçlar farlar, fanlar, otomatik cam krikoları veya ön cam yıkama pompaları gibi düşük gerilimli parçaların çalışması için gereken enerjiyi aküden çekemez. Bu nedenle, akünün enerjisini uygun gerilim seviyesine getiren DC gerilim konvertörleri alternatörün yerini alır.  MAHLE, OE uygulamaları için yüksek ve düşük gerilimli elektrik sistemlerinin emniyetli ve güvenilir bir şekilde ayrılmasını sağlayan DC gerilim konvertörleri üretmektedir. Montaj alanı ve tasarım konularında esnektirler ve düşük ve yüksek gerilim, yüksek akım ve aşırı ısınmaya karşı korumalıdırlar.

MAHLE Aftermarket Genel Müdürü ve Kurumsal Yönetim Başkan Yardımcısı Olaf Henning, şöyle ifade ediyor:  “MAHLE’de orijinal ekipman ürünleri aftermarkete çok hızlı bir şekilde ulaşıyor. Şirket bünyesinde gerekli uzmanlığa ve üretim yeterliliğine sahibiz. MAHLE’nin tanılama ve servis çözümleri, eğitim, servis ve bakım bilgileriyle birlikte, servislerin günümüzde ve gelecekte ihtiyaç duyacağı çözümleri kusursuz olarak sunabiliyoruz”

Gelecekte, elektrikli araçlarda güç elektroniği parçaları söz konusu olduğunda MAHLE rakipsiz olacak: AC şarjı sırasında güç, MAHLE’nin araç üzerindeki şarj ünitesinden aküye doğru akar. MAHLE DC gerilim konvertörü 12-/24-/48- Volt ünitelere güç sağlar ve MAHLE invertörü çekiş motorunun hassas şekilde kontrol edilmesini garantiye alır ve elde edilen enerjiyi geri kazanım sürecinde işler. MAHLE bir süredir, güç elektronikleri ve tahrikler alanındaki faaliyetlerini sürekli olarak genişleterek mobilite dönüşümüne hazırlanıyor ve geleceğin aftermarket ürün yelpazesi için zemin hazırlıyor.
Etiketler:


Kategoriler: Yedek Parça