Ditaş, Technology & Maintenance Council (TMC) Annual Meeting & Transportation Technology Exhibition’daydı !

Ditaş, Technology & Maintenance Council (TMC) Annual Meeting & Transportation Technology Exhibition’daydı !

Ditaş, ABD’de 24-27 Şubat 2020 tarihleri arasında düzenlenen, 4.500’den fazla katılımcısı ve 350’ye yakın tedarikçisiyle ulaşım sektörü için önemli bir buluşma platformu özelliğini taşıyan Technology & Maintenance Council (TMC) Annual Meeting & Transportation Technology Exhibition’ da iş ortaklarıyla buluştu.

“Türkiye’nin ilk rot üreticisi” Ditaş Doğan Yedek Parça ve İmalat A.Ş., ulaşım sektörünün ABD’ deki en önemli etkinliklerden olan (TMC) Annual Meeting & Transportation Technology Exhibition’ da yerini aldı. Sektörden uzmanların ulaşım alanındaki en son eğilimleri ve yenilikleri konuştuğu (TMC) Annual Meeting & Transportation Technology Exhibition’a Türkiye’den katılan tek şirket Ditaş oldu. Ditaş’ın OEM kalite belgeli ürünleri katılımcılar tarafından ilgi ile incelendi.

Anadolu’nun kalbinden, Amerika kıtasına ulaşan başarı öyküsü

Ditaş, üretimde 40 yılı aşkın süredir uzman ekibi ve sektörde uzun yıllara dayanan tecrübesiyle ürettiklerini başta ABD olmak üzere 50 ülkeye ihraç ediyor. ABD ile birlikte  Avrupa Birliği ihracatta öne çıkan pazarlar arasında yer alıyor. Ditaş Niğde’de yüzde yüz yerli sermayeyle gerçekleştirdiği üretiminin %63’sini ihraç ederken, 2016’dan bugüne ihracatta her yıl büyümeye devam ediyor.

İhracat pazarlarının Ditaş için önemini vurgulayan Ditaş Genel Müdürü Osman Sever, globalleşen dünyaya daha hızlı entegre olmayı amaçladıklarını belirterek, ABD pazarının kendileri için çok önemli olduğunu vurguladı. Sever, 2014 yılında Amerika kıtasında satış ve pazarlama faaliyetlerini yürütmek üzere  Ditaş America LLC ünvanlı bir şirket kurduklarını ve buradan tüm Kuzey Amerika pazarına ulaşabildiklerini söyledi.


Kategoriler: Yedek Parça