Sampa Otomotiv Atatürk'ün Emaneti Gençliği Tüm Olanaklarıyla Destekliyor

Sampa Otomotiv Atatürk'ün Emaneti Gençliği Tüm Olanaklarıyla Destekliyor

Türkiye’nin global yedek parça markası ve Samsun’un en büyük işvereni Sampa, 19 Mayıs’ın 101. yılı için hazırladığı reklam filmiyle, dünyaya açılmak isteyen genç profesyonelleri kendine çeken dev üretim kampüsünü anlattı.  

Sampa, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 101. Yılını hazırladığı yeni reklam filmiyle kutladı. Samsun’un en büyük işvereni olmasının yanı sıra, çalışanların %40’tan fazlası 30 yaş altı olan Sampa, bu genç yapısıyla dinamizmini korumakla kalmıyor, aynı zamanda sektörün yetenekli genç profesyonellerine çalışmalarını bir sonraki seviyeye taşımalarında destek oluyor.

Sampa, yıllık 20 milyon TL’lik yatırımla sektöründe devrimsel projeler üreten Ar-Ge merkezindeki laboratuvar ve araştırma olanaklarıyla ve son teknoloji üretim kampüsüyle genç bilim insanlarının dünyaya açılmasını destekleyen bir ortam sunuyor. Sampa’nın 2020 itibariyle 15 ülkeye yayılmış olan operasyonu ise global vizyon kazanmak isteyen genç profesyonelleri kendine çekiyor. 

Samsun’dan başlayan hikayelerin başarıyla sonuçlanacağına inanan Sampa, ortak değerlere sahip, kendini sürekli geliştiren, yenilikçi, yaratıcı fikirler üreten, tüm bunları gerçekleştirirken çevre ve topluma karşı duyarlı hareket eden çalışanlarıyla dinamik bir insan kaynakları politikası yürütüyor. Gençler de bu yaklaşımın tam kalbinde. Gerek Sampa’nın son teknoloji ekipmanla güçlendirilmiş Ar-Ge merkezi, gerek üretim, gerekse yönetim ekibi, alanına son derece hakim vizyon sahibi genç profesyonellere emanet.

Sampa Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Tarık Altuncu: “Sampa olarak gençlerimizle gurur duyuyor ve onlara güveniyoruz. Şirket olarak da ülke olarak da hedefimize varmak istiyorsak, genç istihdamı desteklememiz şart.”

Türkiye’nin gençlerine olan güvenini dile getiren Sampa Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Tarık Altuncu, Sampa üretim kampüsünün her zaman yeni yeteneklere açık olduğunu belirtti: “Sampa olarak gençlerimizle gurur duyuyor ve onlara güveniyoruz. Şirket olarak da ülke olarak da hedefimize varmak istiyorsak, genç istihdamı desteklememiz şart. Ancak ve ancak onlara kendilerini geliştirebilecekleri alanı ve araçları sağlayarak gelişebilir, dünyada söz sahibi olabiliriz. Bu sebeple Sampa’nın merkez üssüne “üretim kampüsü” diyoruz. Alanının en yetenekli genç profesyonelleriyle beraber, malzeme, ürün tasarımı, iletişim teknolojileri ve üretim süreçleri gibi alanlarda, sektörün çok ötesinde inovatif çalışmalar içindeyiz. Bizimle birlikte otomotiv sektörüne yön vermek isteyen yeni yeteneklere kapımız her zaman açık. Samsun’da başlayan her hikayenin başarıyla sonuçlanacağına inancımız tam. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.”


Kategoriler: Yedek Parça