Taiwan Excellence Akıllı Makine ve Çözümler Lansmanı’ nda Tayvan'ın gelişmiş otomotiv ve yedek parça üretim teknolojileri sergilendi

Taiwan Excellence Akıllı Makine ve Çözümler Lansmanı’ nda Tayvan'ın gelişmiş otomotiv ve yedek parça üretim teknolojileri sergilendi

Tayvan'ın üstün nitelikli ürünlerini tanıtmak amacıyla yürütülen uluslararası bir kampanya olan Taiwan Excellence, 28 Ekim 2020 tarihinde "Taiwan Excellence - Otomotiv Sektörü için Akıllı Makine ve Çözümleri Online Lansmanı”na ev sahipliği yaptı. Taiwan Excellence, küresel üreticilere otomasyonu yükseltme ve sunma konusunda yardımcı olmak için Tayvan'ın ikonik akıllı makine şirketlerinden dördünü otomotiv ve parça üretimi için en gelişmiş akıllı ürünlerini ve çözümlerini sergilemek üzere bir araya getirdi.

Sofistike ve hassas teknolojisinin yanı sıra kapsamlı Bilgi Teknolojileri entegrasyonu ile de tanınan Tayvan Akıllı Makine endüstrisi;otomobil üreticilerinin akıllı üretime geçmelerine ve uzaktan kumanda edilebilen tam otomatik bir üretim hattı kurmalarına yardımcı olduğu gibi, hem sanayicilerin üretim performansını ve istikrarını etkin bir şekilde iyileştirmesini sağlayıp, hem de terminal taleplerine hızlı yanıt verme yeteneğini artırabiliyor.

Küresel alıcıların Taiwan Excellence Akıllı Makine ve çözümlerini tanımalarına yardımcı olmak için, sektörü temsil eden dört şirket: SEYI, Jainnher, YDPM ve Tongtai, servo presler, taşlama makineleri, dijital kontrollü takım tezgahları gibi ürünlerini ve otomotiv üretimi için Endüstri 4.0 çözümleri sergilediler.  

TAITRA Genel Müdür Yardımcısı Simon Wang, pandeminin nedeniyle yılın ilk yarısında yaşanan ekonomik durgunluğun dünya çağında tüm sektörleri derinden etkilediğini ve bu durumun sanayicileri otomasyona ağırlık vermesine ve gelecekteki trendlere yanıt olarak EV Elektrikli Araçlar gibi yeni teknolojiler geliştirmeye odaklanmalarına sebep olduğunu belirtti. Wang ayrıca küresel ekonominin tekrar hareketlenmeye başmalasıyla birlikte otomotiv üretimi ve ilgili makine endüstrisinin de yakın zamanda ivme kazanacağına inandığını belirtti.

SEYI’nin SDE serisi servo presi, modern otomotiv endüstrisindeki hafif ancak yüksek çekme mukavemetine sahip çelik parçaların eğilimine ve uygulamasına uyan ve bunları karşılayan orta ve büyük otomobil parçaları için çeşitli prosesleri çalıştırmaya yarayan esnek damgalama profilleri sunuyor.

JAINNHER'in yeni diş taşlama makinesi, taşlamanın hassasiyetini ve verimliliğini artırmak için kendi geliştirdiği hesaplama analizi aracılığıyla kademeli ayarlamalar yapan akıllı bir platform sunmakta. Bu şekilde diğer makinelere göre daha düşük üretim maliyetleri ile daha yüksek hassasiyetli parçalar üretiyor.

YDPM'nin yeni yatay işleme merkezi, basit operasyon ve çok yönlü işleme alanları sunuyor. CAE sonlu elemanı ile hafiftir ve yüksek sertliğe sahiptir. Makine, otomotiv, elektronik ve uçak endüstrilerindeki parçaların işlenmesine uygulanabilir.

TONGTAI'nin akıllı üretim çözümü, farklı uygulamaları entegre eder ve üretim hattını daha kompakt ve verimli hale getirmek için çok eksenli makineler kullanır. Çözüm, dijital ikiz ve siber fiziksel sistem sağlar. Böylece otomotiv üreticilerinin üretim kaynaklarını daha kolay yönetmelerine yardımcı olur.

 

 


Kategoriler: Yedek Parça