ROTA Amerika ofisini açtı

ROTA Amerika ofisini açtı

Bu yıl 70.nci yılını kutlayan NSK Group, bir yurtdışı yatırımı daha yaparak Amerika’nın New Jersey eyaletinde satış ofisi projesini hayata geçirdi. ROTA markasının satış ve pazarlama faaliyetleri için “ROTA North America LLC” şirketini kurdu. Mart 2020’de kurulan şirket, çalışan istihdamını gerçekleştirerek pazarda yeni iş ilişkileri oluşturuyor ve müşterilerine birçok proje için teklifler sunuyor. Dünya genelinde yaklaşık 15 noktada fuara katılan şirket, bu yıl Kuzey Amerika bölgesinde 2 önemli fuar katılımı yapacaktı. Pandemi nedeni ile fuarlar ertelendiği için bu planını 2021 yılına bıraktı.

Tüm dünyada yaklaşık 250 iş ortağı bulunan ROTA, ürettiği ürünleri 100’den fazla ülkeye ihraç ediyor. ROTA, yeni satış ve pazarlama şirketi ile müşteri sayısını ve satış rakamlarını yukarı çekmeye hazırlanıyor. Bursa’da 3 fabrikası bulunan şirketin, yeni ofis ile İstanbul, Sao Paulo ve New Jersey’de 3 satış ve pazarlama ofisi bulunuyor.

Şirket ROTA markası ile; ticari araçlar, zirai traktörler, iş makinaları ve özel araçlar için rot, rotbaşı, rotil, komple rot, rot mili, V kol, bugi kolu tamir takımı ve hidrolik orta kol üretmektedir. Şuan şirketin üretimini yaptığı ürünlerin OEM referans sayısı 10.800’e ulaştı.

Amerika pazarı için yüzlerce ürün geliştiren şirket, diğer taraftan bu ürünlerin üretimine ilişkin gerekli teknoloji ve makine yatırımlarını hayata geçirdi. Amerika’da teklif verilen projeler ve mevcut projeler ile şirket OEM cirosunun toplam ciro içindeki payını %30’a çıkarmayı planlıyor. Bu hedef için önümüzdeki iki yıl içerisinde üretim alanını %25 büyütecek ve yeni makina yatırımlarını devreye alacak.


Kategoriler: Yedek Parça