2020’ye 5 kala!Yeni umutlar ve başarılar beklediğimiz bir yılın daha arifesindeyiz. 2014’ün muhasebesini yaptığımız şu günlerde hepimizin ajandası yaptığımız işe inancımızı da tazeleyen hedefler, projelerle dolu. Peki 2014 Hıdır Usta cephesinde nasıl geçti, bir göz atalım birlikte…

Şirketimiz açısından 2014, birçok önemli adıma sahne oldu. Bir önceki yılın son çeyreğinde başlattığımız şubeleşme çalışmalarımız, hızla meyvelerini vermeye başladı. Gaziantep’in ardından 2014 yılında Ankara, Samsun şubelerimizi devreye aldık. Bu yılki son durağımız ise Ege’nin İncisi İzmir oldu. Böylece 1 merkez ve 4 şube deposu, aynı zamanda gezici ekiplerimizle daha güçlü bir yapıya kavuştuk. Müşteri yelpazemizi de önemli ölçüde genişlettik.

Bu yılki bir diğer önemli gündem maddemiz ise yenilediğimiz B2B Online Sipariş Sistemimiz oldu. Tasarımından içeriğine kadar yeni yüzüyle Haziran ayında müşterilerimizle buluşturduğumuz sistemimiz, yine gelen talepler ve teknolojik gelişmeler ışığında güncellenmeye devam ediyor. Hıdır Usta B2B Sistemi’nin işlevselliğinden içeriğine kadar sektörde bir ilki temsil ettiğinin de altını önemle çizmek isterim.

Eminiz ki, sektöre öncülük eden şirketler arasında yerini alan Hıdır Usta için 2015, çok daha büyük başarıları beraberinde getirecek. Şirket olarak tüm stratejilerimiz; “Türkiye genelindeki tüm ticari vasıtaların lider yedek parça dağıtıcı” olma hedefi üzerine kurulu. Bunun için öngördüğümüz tarih ise 2020 yılı. Dolayısıyla Hıdır Usta için adeta yeni bir milat niteliğinde olacak 2020’ye hazırlanırken, müşteri memnuniyeti ve kaliteyi köşe taşı yapmaya devam edeceğiz.

Bu kapsamda 2015 yılında en büyük dönüşümün ürün portföyümüzde yaşanacağını söyleyebilirim. “Yedek Parça Deposu” misyonumuz doğrultusunda MAN ve Mercedes-Benz’in yanısıra DAF, Volvo, Renault Trucks ve Scania marka araç gruplarına da hizmet vermeyi planlıyoruz. Bir sonraki adımımız ise hafif ticari araç grubu olacak.

Özetle Hıdır Usta olarak 2015 yılında en çok telaffuz ettiğimiz kelime ‘değişim’ olacak. Global trendler ve Türkiye yedek parça piyasasına dair öngörülerimiz çerçevesinde çizdiğimiz rotada ilerlerken, tüm iş ortaklarımızla birlikte yeni başarı hikâyeleri yazmak en büyük temennimiz…
 
2015’in herkes için güzel bir yıl olması dileğiyle… 

Rıza Şahin
Hıdır Usta Motorlu Araçlar
Genel Müdürü

RIZA ŞAHİN HAKKINDA 

Hıdır Usta Motorlu Araçlar’ın Genel Müdürlüğü görevini üstlenen Rıza Şahin, 07.11.1978 / Ankara doğumlu. Şehremini Anadolu Lisesi’nin ardından üniversite eğitimi için rotasını yurtdışına çeviren Şahin, lisans eğitimini North Alabama Üniversitesi’nde tamamladı.

Hıdır Usta’daki görevlerinin yanı sıra TATCOM Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi ve Vibracoustic Cv Airsprings Gmbh’de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan Şahin’in çeşitli sivil toplum kuruluşlarına da üyeliği bulunuyor.