TEKNOROT AR-GE MERKEZİTEKNOROT binek ve hafif ticari araçlar için süspansiyon ve direksiyon parçaları üretiminde, mevcut kapasitesiyle yenileme pazarında (After market) Avrupa'nın en büyük üreticisidir. 1992 yılında, 100% Türk sermayesi ile sektör yolculuğuna başlayan Teknorot, bugün Düzce Organize Sanayi Bölgesinde 90.000 m² lik toplam alan ve 65.000 m² lik kapalı alanda 1500’ü aşan çalışanı ve geniş makina parkıyla üretime devam etmektedir. Pazardaki talebin ve gelişmenin gereği olarak son teknoloji, üretim ve kontrol ekipmanları ile 2008 Haziran ayında tam kapasiteyle üretime başlanmıştır. Düzce tesisleri, aynı zamanda Teknorot için, ileri teknolojinin yanında yeni üretim metotlarını, yüksek kaliteyi ve yeni yönetim anlayışını sembolize eden bir tesis niteliği taşımaktadır.

Teknorot, ileri teknolojiyi ve müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutan anlayışıyla, Dünyanın lider üretici firmalarından biridir.

Tam müşteri memnuniyetini hedefleyen ve iş mükemmelliği yönetim anlayışını gerçekleştirmeyi kendi geleceği olarak gören Teknorot, bu bakımdan da Avrupa'da ciddi bir saygınlık kazanmıştır. Üretiminin %90’ını, başta Avrupa kıtasına olmak üzere 70’den fazla ülkeye ihraç etmektedir. Aylık üretim adetleri, 6500 den fazla değişik referanslar için 2 milyon 200 binin üzerine çıkmakla beraber her sene 550’nin üzerinde yeni referans Teknorot ürün gamına dahil olmaktadır.

Teknorot ; rotil, rot başı, rot mili, alüminyum ve çelik dövme rotilli kol, saç salıncak, z-rot ve burç ürün gruplarını Türkiye, İspanya, Hindistan ve Çin’deki üretim ve dağıtım merkezlerinde üreterek tüm dünya’da adından söz ettirmektedir.

TESİSLERİMİZ;

  • En ileri teknoloji ve metotlarla Tasarım yapan , üretime kadar tüm proseslerin sahibi olan ve AR-GE tesisi belgesine sahip olan Devlet onaylı AR-GE Bölümü ve Kalıphane
  • Çelik ve Alüminyum parçalarının şekillendiği Dövmehane
  • En son teknolojilerin kullanıldığı Talaşlı İmalat tesisi
  • Full otomatik Kataforez tesisi
  • Tamamı Robotize olmuş Sac şekillendirme ve kaynak operasyonlarının yapıldığı Sac Salıncak tesisi
  • Kullandığımız tüm burçların üretildiği mamullerimizde son derece hassas proseslerin uygulandığı Kauçuk Metal tesisi.
  • Tüm parçaların büyük bir titizlik ve kalite anlayışıyla birleştirilip mamul haline geldiği, aylık 2 milyon 200 bin kapasiteli Montaj ve Paketleme bölümü
  • Son Teknolojik ekipmanlar ile donatılmış Kalite ve Test laboratuvarları
  • Dünyanın 70’den fazla ülkesine ihracatı gerçekleştiren Sevkiyat bölümü
  • “Çalışanlarımız en değerli varlığımızdır.’’ parolasıyla hareket eden Teknorot’ta, çalışanların boş zamanlarını değerlendirebilmeleri için sinema salonu, kütüphane, kafeterya, internet ve oyun salonları gibi imkânlar sunulmaktadır.

Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlayan Teknorot, 2009 yılından beri Türkiye’nin en iyi 500 sanayi kuruluşu içinde yer almayı başarmıştır.

Teknorot,  daima önde…

AR-GE

20.Nisan.2011 tarihinde AR-GE MERKEZİ belgesi alınmıştır.

Türkiye’de 37’si otomotiv yan sanayi olan toplam 134 Ar-Ge merkezinden biridir. AR-GE kapsamında yapılan çalışmalarımız özetle aşağıdaki gibidir.

Yeni Ürün Geliştirme Projeleri

Bu projeler emniyet karakteristiği taşıyan süspansiyon grubu salıncak, denge kolları, z- rot ya da direksiyon grubu emniyet karakteristiği taşıyan rotil, rot başı, rot mili tasarım ve imalat projeleridir. Proje kapsamında tüm bu ürün grupları tasarlanmakta, üretimi gerçekleştirilerek orijinal ürün doğrulamaları yapılmaktadır.

Süreç İyileştirme Projeleri

Bu projeler, imalat hatlarında efektif makineler tasarlayabilmek, ürün imalat – montaj hatlarında oluşabilecek potansiyel aksaklıkları giderebilmek, verimsizlikleri ortadan kaldırabilmek, doğru bir şekilde ve zamanında gerekli tüm testleri yapabilmek, çevre ve iş güvenliği önceliği ile birlikte çalışanların daha uygun ortamlarda çalışmasını sağlayabilmek için Teknorot bünyesinde gerçekleştirilen projelerdir.

TÜBİTAK (TEYDEB) Projeleri

Üretim sistemleri içerisinde üretim gruplarının bir araya getirilmesi ve bunların süreçlerinin otomatikleştirilmesi işlemleri endüstrinin çeşitli alanlarında kullanılmaktadır. Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı (TEYDEB) öncülüğünde; bilinen üretim teknolojilerinin, teknik donanım ve teçhizatlarına şirketimiz tarafından özgün tasarımların kazandırılmaktadır.

Uygulanan yenilikçi yöntemler sektördeki örneklerine ve rakiplerine göre farklılık göstermekte, maliyet düşürme unsuru ile pazar içerisinde karlılığı arttırmakta ve rekabet gücünün yükseltilmesinde rol oynamaktadır.

Patent Geliştirme

Mevcut OEM ürünlerin üzerinde Ar-Ge’nin seçkin mühendisleri tarafından yapılan teknik analizler sonucu ömür, dayanıklılık ve benzer kalite konularında orijinallerine göre bir takım iyileştirmeler elde edilmiştir. ‘TEP’ Türk Patent Enstitüsü ile yapılan çalışmalar ile patent elde etme girişimleri yoğun bir şekilde Ar-Ge Merkezimiz tarafında yürütülmekte ve bu konularla ilgili hali hazırda patentlerimiz ve yeni başvurularımız bulunmaktadır.