ÜÇEL Kauçuk Büyümeye Devam EdiyorÜÇEL Kauçuk Metal Yedek Parça 1980 yılında Bursa’da kurulmuştur. Kurulduğu ilk günden itibaren kaliteyi ön planda tutan felsefe ve tecrübeli personeli ile yurt içi aftermarket yedek parça tedariğini sürdürmüştür. 1999 senesi itibari ile yurtdışı otomotiv fuarlarına aktif olarak katılmaya başlayan firmamız, 2006 yılı içerisinde binek ve hafif araç grubu krank kasnağı imalatına başlanmıştır.

ÜÇEL olarak 60 ülkede ticari varlığımızı sürdürmekteyiz. 20.000 m2 kapalı alanda 150‘nin üzerinde çalışanı ile büyümeye devam ediyoruz. 2012 yılı içerisinde Ar-Ge bölümü kurularak başarılı Ar-Ge projeleri ve yeni ürün geliştirme çalışmaları yapılmaya başlanmıştır. ÜÇ-EL Kauçuk olarak bütçemizin %15’ini Ar-Ge’ye ayırmaktayız.

Ürün testleri, OEM şartlarına uygun bir şekilde firmamızda gerçekleştirilmektedir. Klimatik ortam dahil edilmiş ömür test cihazını TÜBİTAK onaylı olarak geliştirerek yurt içi ve yurt dışı müşterilerinin beklentilerine tam olarak karşılık verebilmekteyiz.

Firmamızda İSO 9001-2008 İSO 14001 Çevre ve Güvenlik belgesi bulunmaktadır. Her yıl ortalama 60 yeni ürün geliştirilmiştir. Firmanın teknik alt yapısı oluşturularak ürünlerin katma değerini artıran cihaz tasarımları gerçekleştirilmektedir.  Son olarak TSE onaylı eşdeğer parça belgesini alarak alanımızda en iyi olma yolunda emin adımlar ile yolumuza devam etmekteyiz.