Nitelikli Bir Ekip Kimliğinde Teknolojinin ÖnemiYoğun tempolu bir iş dünyası. Yıllardır pes etmeden süregelen bir mücadele. 70 li yıllarda yönetim kurulu başkanımız Suphi AŞÇI ve Ramazan AŞÇI tarafından o günün şartlarıyla < Kalitede GÜVENİN Adresi >  prensibiyle bir aile şirketi olarak kurulmuş, durmayan bir saat gibi,  ibresi hep KALİTE esasıyla günümüze kadar gelmiş ve aynı kararlılıkla, aynı çizgide sonraki nesillere aktarılmak üzere süregelecek bir yolculuk azmi bizimkisi…

Ülkenin ve sektörün yaşadığı her türlü kriz ve problemlere karşı aynı misyon ile ve doğru pozisyon almanın avantajlarıyla bugüne kadar sektördeki önemli yerini koruyan firmamız, gün geçtikçe kurumsallığın ve zamanın gerekli kıldığı her yeniliğe açık bir vizyon ile, kararlı adımlarla gelişimini devam ettirmektedir. Vizyonumuzda günü yakalamak ve yarına hazır olmayı şimdiden planlamak dinamizmi var. Teknolojinin sunduğu her imkanı bu doğrultuda kullanmak adına anlamlı yatırımlarla müşteri memnuniyeti hedefimiz için geniş çeşitlilik ve yüksek stok bulunurluğumuzu en verimli şekilde geliştirmek istiyoruz. Bunun için anlamlı yatırımlar yapıyoruz.

Konuyla ilgili sloganıyla bünyemizde kurulan AŞİN AKADEMİ altında yönetim ve çalışma arkadaşlarımızla birlikte eğitimlere katılıyoruz. Kişisel ve kurumsal gelişim başlıkları ile üniversitelerden ve konusunda tanınmış danışmanlık firmalarından destekler alıyoruz. Eğitime inanan bir anlayışla tüm çalışanlarımızı yönetimle beraber nitelikli bir EKİP KİMLİĞİNE götürmeye kararlıyız. Bunun için yönetim, departman müdür ve sorumlularımız olarak  gereken lokomotif itici gücüyle beraber, tüm vagonları rayda tutma gayreti içinde olmamız gerektiğinin bilincindeyiz.

Günümüz iş modelleri  bireysel başarıların öne çıktığı bir konsepte artık çok prim vermiyor. Ekibiniz güçlüyse sürdürülebilir başarılara imza atabiliyorsunuz. Koordine olabildiğiniz ölçüde gerçekçi öngörüler ile planlama yapabiliyorsunuz. Bu anlamda organizasyonunuzun en alt biriminden en tepe pozisyonuna kadar bu trende yolculuk eden herkes, HEDEF için önemlidir. Küçüğüne büyüğüne bakılmaz. Artık bireyin başarısını değil departmanın ve tüm organizasyonun toplam kalite standardı başarımızın vazgeçilmez bir gerçeği haline gelmiştir. Bunun için öğrenmeye, eğitim almaya ve sürekli gelişime açık bir anlayışa kendimizi hazırlamaya mecburuz.

Ekip çalışma modelinin başarısında vazgeçilmez bir gerçek de teknolojiyi kullanarak en verimli ERP programları ve bunlara entegre edilebilecek stok, bütçe, planlama, satın alma ve satış gibi araçları ve raporlama birimlerini güvenli ve etkili  kullanmak. İşin hacmi, gelişen rakabet şartları ve değişken piyasa koşulları göz önünde bulundurulduğunda, sezgisel tahminler ve planlamalarla şirketlerin sağlıklı yönetimleri hem gerçekçi ve güncel değil, hem de planların eyleme dönüşmesi noktasında imkansızlık olarak karşımıza çıkmakta. Bu farkındalıkla tüm departmanları ve çalışma arkadaşlarımızı eğitim ve uygulamalarla sürekli olarak güncel tutarak ve özellikle IT tarafına cesaretle yatırımlar yaparak pazarda bir adım önde olmayı hedefliyoruz. Bu bağlamda, yapılan teknolojik yatırımlar bu vizyonun sadece gerçekleşmiş bir halkası olarak, tüm şirket çalışanlarına ciddi bir motivasyon vermekte ve nitelikli bir ekip kimliğine değer katmaktadır.

Motor Aşin olarak yılların birikimiyle şimdiye kadar ortaya koyduğumuz bu vizyonel bakış açımızı, Aşin Akademi konseptiyle yoğurarak sektördeki yerimizi daha ileriye taşımaya devam edeceğiz. 

Saim AŞÇI
Motor Aşin Otomotiv Genel Müdürü