Otomobil Teknik Makaleler

Sıcaklık düşmeye, gündüzler kısalmaya, yapraklar sararıp dökülmeye, mevsim yağmurları etkisini göstermeye başladı evet tatlı bir hüzünle sonbahar geldi. Sonbaharı sever misiniz bilmem ama her mevsimin farklı bir güzelliği olduğu kesin. Uzun bir yaz mevsimi sonrası herkese merhabalar.  

Devamını Oku

Sevgili otomotiv tutkunları hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Malumunuz Nisan ayı geliyor, doğa tekrar canlanmaya başladı. Yaz mevsiminin ayak seslerini duymaya başladık. Artık yoğun ve uzun tatil yolculukları başlamak üzere. Peki en yakın dostumuz aracımız acaba bu tempoya hazır mı?  

Devamını Oku

Teknik eğitim ve branşlaşma insanların seçtikleri meslek dalında bilgi ve becerilerinin geliştirilmesini amaçlamaktadır. Teknolojinin sürekli geliştiği günümüz ortamında eğitim ihtiyacının yaşı ve sınırı kalmamıştır. Ne yazık ki ülkemizde mesleki eğitim konularına yeterli önemin verilmemesi her gün yeni teknolojiler adapte edilen araçların onarımlarında otomotiv servis sektöründe kalifiye personel sorunu ile sonuçlanmıştır. Bu sorunun aşılmasıyla ilgili olarak direkt veya en direk otomotiv sektöründe faaliyet gösteren firmalara büyük bir görev düşmektedir.  

Devamını Oku