Murat Usta Cevaplıyor - Otomobil Soru Cevap

Tümü           Motor           Elektrik           Diferansiyel           Fren           Karoser ve boya           Şanzıman           Süspansiyon           Akü           Egzoz           Filtre           Diğer           Direksiyon           Soğutma          
  • Merhaba Murat Usta. 2015 model mercedes c200d aracı sahibiyim. Yaklaşık 1 hafta önce yol bilgisayarında "yedekleme akü arızası" diye bir uyarı geldi. Aracın ana aküsünü yaklaşık 3 hafta önce değiştirdim. Dediklerine göre aracımda 2 akü varmış. Sizce bu hatanın sebebi nedir? Teşekkürler.

    Ferdi Meraklı, 27.07.2018
  • Ferdi bey merhaba

          Öncelikle gönderdiğiniz soru için teşekkür etmek isterim. Sorunuza gelecek olursak yedekleme aküsü arızası bir kaç sebepten oluşabilir öncelikle aracın akü bağlantıları kontrol edilip varsa bir sorun korozyon vs. temizlenmesi veya aksaklığın giderilmesi gerekir. Bir sorun görünmemesi durumun da  akü'lerin boşta ve yük altında değerlerinin incelenmesi gerekir gerekli görülmesi durumunda akünün özellikleri incelenerek uygun bir akü ile değiştirilmesi gerekecektir.. Eğer bir sorun görülmüyor ise aracınız da akü yönetimi için bulunan elektronik bir modülatör bulunmaktadır. Sorunun kaynağı bu modülatör veya bu parçaya bağlanan kablo veya soket bileşeninde olabilir. Daha detaylı inceleme için aracın konusunda bilgi sahibi bir serviste incelenmesinin daha doğru olacağı kanaatindeyim. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

    Murat Usta, 14.08.2018
Facebook Twitter Google LinkedIn