Murat Usta Cevaplıyor - Otomobil Soru Cevap

Tümü           Motor           Elektrik           Diferansiyel           Fren           Karoser ve boya           Şanzıman           Süspansiyon           Akü           Egzoz           Filtre           Diğer           Direksiyon           Soğutma          
 • merhabalar ustam 1993 model renault 21 manager 1.7 aracım var aracımda yağ yakma başladı yüksek devir gaz basınca duman atıyor ve böyle yüksek devirde kullandığımda buji yağlıyor ustam segmanlarda sıkıntı olduğunu söyledi sizdende bilgi almak istedim .

  ERSEL BATAK, 03.04.2019
 • Ersel Bey merhaba

   

                          Öncelikle gönderdiğiniz soru için teşekkür etmek isterim. Aracınızla ilgili olarak aracın buji yağlaması ve mavi duman atması muhtemel silindir basınç düşüklüğü, piston segmanlarının ve supap lastiklerinin aşındığının bir göstergesidir. Fakat direk olarak sonuca götürmez silindir kapak contasının yanması veya silindir içindeki kılcal çatlaklarda bahsi geçen sorunun sebebi olabilir. Onarımla ilgili daha net bilgiyi aracın silindir basınçlarını ölçerek görebiliriz bu bize onarım öncesi motorun durumu ve silindirlerdeki aşıntı oranları hakkında daha doğru bilgiler verir. Bu ölçümün onarım sırasında sağlayacağı fayda motor söküldükten sonra çok düşük silindir basıncı olan gözleri daha detaylı inceleme şansını yakalamış oluruz. Umarım sorunuzla ilgili yardımcı olabilmişimdir.                                                                                                                                                                                            

   

  Saygılarımla.

  , 11.04.2019
Facebook Twitter Google LinkedIn