Murat Usta Cevaplıyor - Otomobil Soru Cevap

Tümü           Motor           Elektrik           Diferansiyel           Fren           Karoser ve boya           Şanzıman           Süspansiyon           Akü           Egzoz           Filtre           Diğer           Direksiyon           Soğutma          
  • Sayın ustam merhaba, Aracım 2011 model dsg dizel vw polo 50.000 km. 15.05.2019 günü Aracımın kontrol panelinde vites göstergesi yanıp söndü. Aynı gün Yetkili servise götürdüm, bilgisayara bağlandı. Önce mekatronik kart arızası denildi. 2 tane mekatronik kart taktıklarını fakat sorun hala devam ettiği için mekatronikte sorun olmadığını, Şanzımanın komple değişmesi gerek denerek bunun için 24.500 tl ücret istendi. Sorun ne olabilir? Bu ücret çok fazla benim için makulmudur? Ne yapabilirim? Teşekkür ederim.

    Naki Daşdan, 30.05.2019
  • Naki Bey Merhaba

                            Öncelikle gönderdiğiniz soru için teşekkür etmek isterim.Şanzımandaki sorun ile ilgili kart arızası çok sık karşımıza çıkmaktadır fakat aracınızda kart değiştirilmiş ve sorunun devam ettiği görülmüş.Ön bir değerlendirme için arıza kodu detayını görmemiz gerekmektedir bunun dışında şanzıman sadece karttan oluşmuyor  sistemindeki okuyucu ve valflerin yanısıra  kavrama kısmının da incelenmesi gerekmektedir.Şanzıman değişimi en kolay ve en maliyetli çözümdür dolayısıyla farklı noktalara da aracın gösterilmesi iyi olur özellikle DSG yeni ve farklı çalışma mantğına sahip bir şanzıman olduğundan konusunda uzman bulmak biraz güç olmaktadır.Tavsiyem bu konuda yeterlililiği olan bu şanzıman sistemi ve arızaları hakkında bilgi sahibi bir noktada aracın incelenmesini sağlayınız.Umarım sorunuzla ilgili yardımcı olabilmişimdir.

    Saygılarımla

    , 30.05.2019
Facebook Twitter Google LinkedIn