Murat Usta Cevaplıyor - Otomobil Soru Cevap

Tümü           Motor           Elektrik           Diferansiyel           Fren           Karoser ve boya           Şanzıman           Süspansiyon           Akü           Egzoz           Filtre           Diğer           Direksiyon           Soğutma          
  • Merhaba aracım renault 19 1.6 2 gündür şöyle bir sıkıntım var. Aracım düz yolda 120 130 yapıyor rahatlıkla ama çok hafif eğilimli bir yola gelsin direk hızdan düşüyor ve vites 2 de gidiyorum hafif rampada çekmiyor araç neden olabilir. Lütfen yardım edin.

    Hasan Koç, 01.07.2019
  • Hasan Bey Merhaba

    Öncelikle gönderdiğiniz soru için teşekkür etmek isterim. Sorunuzla ilgili olarak araçta bir güç düşüklüğü mevcut sebepleri farklı olabilir, öncelikle araç çift yakıt kullanıyor ise diğer yakıtla aracı kullanıp bir değişim olup olmadığı gözlemlenmeli çekiş bariz olarak düzeliyorsa LPG ayarları, filtre ve enjektör kontrol edilmeli. Bir değişim yok ise ateşleme sistemi buji, buji kablosu, distribütör kapağı ve avans ayarı vs. gözden geçirilmesi gerekmektedir. Motor zamanlama bozukluğu da güç düşüklüğüne sebebiyet vermektedir fakat bunların bozulması için zamanlama kayışının (Triger)gevşek olması veya aracın vurdurma ile çalıştırılması gibi dış bir unsur gerekir. Bu kontroller sonucu bir yol alınamaz ise aracın silindir basınçlarının kompresyon değerlerinin ölçülmesi ve sonuçlarının değerlendirilmesi gerekecektir. Umarım sorunuzla ilgili yardımcı olabilmişimdir.

    Saygılarımla.

    , 03.07.2019
Facebook Twitter Google LinkedIn