Murat Usta Cevaplıyor - Otomobil Soru Cevap

Tümü           Motor           Elektrik           Diferansiyel           Fren           Karoser ve boya           Şanzıman           Süspansiyon           Akü           Egzoz           Filtre           Diğer           Direksiyon           Soğutma          
 • Ustam merhaba, aracım peugeot 207-2010 model; aracım için kamber ayarı yapılması gerekiyor hangi ölçülerde olmalı ve nerede yaptırabilirim ?

  Mutlu Tekcan, 29.07.2019
 • Mutlu Bey Merhaba

   

                 Öncelikle gönderdiğiniz soru için teşekkür etmek isterim. Sorunuzla ilgili olarak aracınızın kamber ayar değerini sormuşsunuz aracınız popüler bir araç olduğundan ayarı yaptıracağınız yerde bulunan rot ayar makinesinin hafızasında muhtemelen ayar değerleri kayıtlı olarak bulunmaktadır. Bu makineler ilk alındıklarında mevcut modellerin ayar değerleri yüklü olarak gelir sonrasında yeni modeller çıktıkça periyodik olarak yapılan kalibrasyon ve güncelleme ile yeni modellerin ayar değerleri yüklenir. Ayarı nerede yaptıracağınız ile ilgili sorunuza da size tavsiyem bu konuda birçok araç ile tecrübe sahibi olan sanayi sitelerindeki rot balans ayarı yapan yerleri tavsiye ederim. Umarım sorunuzla ilgili yardımcı olabilmişimdir.

   

  Saygılarımla.

  , 29.07.2019
Facebook Twitter Google LinkedIn