Murat Usta Cevaplıyor - Otomobil Soru Cevap

Tümü           Motor           Elektrik           Diferansiyel           Fren           Karoser ve boya           Şanzıman           Süspansiyon           Akü           Egzoz           Filtre           Diğer           Direksiyon           Soğutma          
 • Murat Usta merhaba, 2012 model megane 3 araç sahibiyim. Aracıma 4 mevsim lastik almak istiyorum ve aracımın fabrika lastik ebatlar 205 60 16R. Marka olarak karşımda iki seçenek var. Michelin Crossclimate ve Nokian Weatherproof. İlk sorum şu, michelin crossclimate modelinin 205 55 16R ebatı 60 16R ebatından iki kat pahalı. O yüzden michelin tercih ettiğim takdirde 205 55 16R lastik takmam bir sakınca yaratır mı? Takmamda bir sorun oluşur mu? İkisinin fiyatı da aynı ancak nokian tercih edersem fabrika verilerindeki lastiği alabiliyorum. Diğer sorum ise, bu şartları göz önüne alırsak siz hangi lastiği tercih ederdiniz? Teşekkürler.

  Dorukhan Alpaslan, 01.08.2019
 • Dorukhan Bey Merhaba

   

                 Öncelikle gönderdiğiniz soru için teşekkür etmek isterim. Sorunuzla ilgili olarak aracınızın lastik ve jant ebatlarını değiştirmenin aracın sürüş dinamiği, yakıt, süspansiyon, konfor, yol bilgisayarı ve kilometre bilgileri üzerinde olumsuz etkileri olacağından lastik ve jant ebatları değişimlerini uygun bulmamaktayım. Dolayısıyla en iyi değişim fabrika ebatlarındaki lastikle olacaktır. Umarım sorunuzla ilgili yardımcı olabilmişimdir.

   

  Saygılarımla

  , 02.08.2019
Facebook Twitter Google LinkedIn