Murat Usta Cevaplıyor - Otomobil Soru Cevap

Tümü           Motor           Elektrik           Diferansiyel           Fren           Karoser ve boya           Şanzıman           Süspansiyon           Akü           Egzoz           Filtre           Diğer           Direksiyon           Soğutma          
 • merhaba ustam.. palio 1999 1.4 lpg li aracım var. son 1 aydır arabadan özellkle kalkışlarda ve vites küçülttükten sonraki durumlarda pat pat diye ses geliyor ve araba silkme yapıyor.bazen stop ediyor.bir kaç tamirciye gösterdim.ateşleme bobini değiştir dediler..bujileri yenile dediler hepsini yaptım ama çözüm olmadı..gaz da ve benzinde de aynısını yapıyor. araba tekleyip pat pat diye ses çıkarıyor ve..ışıklarda kavşaklarda frene basıp yavaşlıyorum tekrar normal kalkış yaparken bu sorular çıkıyor..kabus gibi oldu bana yavaşlamak..lütfen bununla ilgili bir çözüm tespit ya da öneriniz var mı? simdiden tesekkür ederim size.

  Hamit Aktaş, 22.10.2019
 • Hamit Bey Merhaba

   

              Öncelikle gönderdiğiniz soru için teşekkür etmek isterim.Aracınızda bulunan sorunun bir kaç nedeni olabilir.Öncelikle bu tip sorunlar genellikle .ateşleme avans bozuklukları sebebiyle karşımıza çıkmaktadır bu nedenle ateşleme system parçalarının kontrolü gerekmektedir.Bunlar bujiler,buji kabloları ve sonrasında bobin kaynaklı olabilir.Bir diğer neden aracın zamanlamasının bozuk olması neticesinde karşılaşılabilir .Sente ayarı yani zamanlama ayarı düzeltilerek sorun giderilebilir.Bir diğer konu silindirin bir veya birkaç ında basınç düşüklüğü olabilir tam yanmayan yakıt bu soruna sebebiyet verebilir.Gözden kaçmaması gereken bir diğer konu ise kaçıran veya arızalı gaz enjektörü veya yakıt enjektörü olabilir.Gaz ayarlarınında kontrolü gerekebilir.Umarım sorunuzla ilgili yardımcı olabilmişimdir.

   

  Saygılarımla.

  , 25.10.2019
Facebook Twitter Google LinkedIn