Murat Usta Cevaplıyor - Otomobil Soru Cevap

Tümü           Motor           Elektrik           Diferansiyel           Fren           Karoser ve boya           Şanzıman           Süspansiyon           Akü           Egzoz           Filtre           Diğer           Direksiyon           Soğutma          
  • Murat usta merhaba. Benim aracım 2003 model Honda Jazz. Aracı çalıştırdığımda zaman zaman göğüsten su sesi geliyor. Lpg regülatörünü ve hortumlarını ayrıca "T" bağlantı başlıklarını değiştirdiler. Kalorifer peteklerine bakıldı bişey yok. Mazgallara bakıldı tıkalı değil. Son olarak havası alındı. Devam ederse silindir kapak contasına bakılacak dendi. Şu an takip ediyorum iki gündür. Dün bir ara kısa süreli yine duydum sesi. Ustam kapak contası değişimi pahalı değilmi, dedikleri gibi olabilirmi sizin görüşünüz nedir. Teşekkür ederim.

    Selami ÖZTÜRKLER, 05.06.2020
  •                 Selami Bey öncelikle gönderdiğiniz soru için teşekkür etmek isterim. Öncelikle ilk sorunuz olan silindir kapak contası onarımı kısmen büyük ve pahalı bir onarımdır. Motorun yarım açılması sonrası yapılan kontrol ve ölçümler neticesinde onarım daha da büyüyebilir. İkinci konu torpidodan gelen su sesi bunun birkaç sebebi olabilir en son aşamada silindir kapak contası teşhisi konabilir bu teşhis içinse gerekli araştırma, ölçüm yapıldıktan sonra karar verilebilir. Öncelikle diğer konulara gelecek olur ise sistemin hiçbir yerinde kaçak olmaması gerekir hortumlar, soğutucular, radyatörler LPG sistemi vs. Yedek depo ve radyatör kapaklarının sağlam olması kaçak olmaması gerekir. Kalorifer radyatörü nün tıkalı olmaması gerekir. Hava alma işleminin doğru en son suyun ulaştığı yerlerde hava kalmayacak şekilde yapılması önemli. Umarım sorunuzla ilgili yardımcı olabilmişimdir.

    , 08.06.2020
Facebook Twitter Google LinkedIn