Murat Usta Cevaplıyor - Otomobil Soru Cevap

Tümü           Motor           Elektrik           Diferansiyel           Fren           Karoser ve boya           Şanzıman           Süspansiyon           Akü           Egzoz           Filtre           Diğer           Direksiyon           Soğutma          
  • merhabalar aracım 2001 skoda felicia 1.6 benzin lpg 03.06.2020. tarihinde aracımda kenar yataklarının bozulması durumunda (gezi ayları) sıfır motor yaptırdım ardından 3600 km yol yaptım sorunsuz gidiyorken aracımda bir sabah tesadüfen yağ eksiltmesi olduğunu gördüm ve tekrardan o kenar yatakları bozuk olduğundaki sesi almaya başladım motorum hatasız toplandı subaplar vs hepsi orjinsl malzeme kullanıldı ama gene aynı sorunu verdi ne yapmak lazım aracıma yağ ekleyip sürmeye devam etsem sorun olur mu ?

    yasin gün, 26.07.2020
  •             Yasin Bey öncelikle gönderdiğiniz soru için teşekkür etmek isterim. Aşınan parçaların geri dönüşü maalesef olmamaktadır hele ki bu hasarlı parça bir yatak ise belli süre sonra boşluk artacak yatakta oluşan çapak yağa karışıp hasarın büyümesine sebebiyet verecektir. Bununla birlikte yağ basıncı da düşebilir size tavsiyem öncelikle yağ kaçağının tespitini ve sorunla alakalı gerçekten gezi aylarında bir sorun olup olmadığını kontrol ettirmeniz bu tip sorunlar hassas konular olduğundan aracı kullanmak yerine kısa sürede kontrol ettiriniz. Umarım sorunuzla ilgili yardımcı olabilmişimdir.

    , 27.07.2020
Facebook Twitter Google LinkedIn