Murat Usta Cevaplıyor - Otomobil Soru Cevap

Tümü           Motor           Elektrik           Diferansiyel           Fren           Karoser ve boya           Şanzıman           Süspansiyon           Akü           Egzoz           Filtre           Diğer           Direksiyon           Soğutma          
  • Hocam merhaba, 2005 model E46 kasa N45 motor bmw 3.16i var bende. Aracımda YAĞ YAKMA durumu var. Fakat nerden neden yaktığını haliyle bilmiyorum. Goturdugum ustalar motoru indirmeden bilemeyiz diyor normal olrak net bir masraf da söyleyemiyorlar. Sizin tahmininizce bu model bu motorlar neden yağ yakar, subap lastikleri mı üst takım conta mi piston mu segman mı emme subaplari mı yada sizin bildiğiniz başka birşey? Sagolun hocam.

    Samet Ankara, 09.11.2020
  •                  Samet Bey öncelikle gönderdiğiniz soru için teşekkür etmek isterim. Normal olarak teknisyenlerin Model yılından aracın tahmini 250 000 km üzerinde olduğunu tahmin ediyorum daha önce bir motor onarımı görmediğinden yola çıkarak aşınan silindir ve segmanlar nedeniyle yağ eksilttiğini düşünmekteyim eğer sabah ilk çalıştırmada yoğun bir mavi duman ve yağ kokusu varsa supap lastikleri ağırlıklı bir sorun olabilir. Yağ yakan bir araçta yıl ve kilometre yüksek ise karşına çıkabilecek onarım kabaca rektifiye, ana yatak, kol yatak, gezi ayı, kol burcu piston, segman, piston kolu, supap lastiği, supap ve supap gayt,üst alt takım conta, zamanlama seti, su pompası ve bakım malzemeleri. Bu yazdıklarım dışında ölçülerek elenebilecek parçalar muhakkak vardır ama doğru onarım bu şekilde gerçekleşir. Umarım sorunuzla ilgili yardımcı olabilmişimdir.

    , 10.11.2020
Facebook Twitter Google LinkedIn