Murat Usta Cevaplıyor - Otomobil Soru Cevap

Tümü           Motor           Elektrik           Diferansiyel           Fren           Karoser ve boya           Şanzıman           Süspansiyon           Akü           Egzoz           Filtre           Diğer           Direksiyon           Soğutma          
  • Merhaba Murat Usta. 2006 model 155bin km'de 1.5 dci dacia logan aracım var. Dün yağ bakımını yaptırdım. Bakımdan sonra ilk 100 km yol yaptım. Ama bakımdan sonra araç sadece boşta iken 1500 devirde tahminimce motordan ya da motorun altından ek bir ses geldiğini farketttim. Soğukken ses arada yapmıyor ama biraz gittikten sonra sesi sürekli yapıyor. Daha öncesinde ses yoktu diye tahmin ediyorum. Aragazı verirken farkettim bende. Aracın çekişinde gidişinde yakıtta herhangi bir şikayetim yok gayet tatminkar sonuçlar alabiliyorum arabamdan. Bu sesin sebebi ne olabilir? Şimdididen teşekkür ederim.

    Ekrem B, 13.02.2021
  •              Ekrem Bey öncelikle gönderdiğiniz soru için teşekkür etmek isterim. Araçlarda ses konusu gerçekten çok geniş bir yelpaze ve birtakım veriler olmadan doğru yorumlayabilme şansımız bir hayli güç olmaktadır. Sizleri yanlış yönlendirmek te istemediğimden çok ayrıntılı bir geri dönüş yok ise bu konuda pek yorum yapmamaya çalışıyorum. Size tavsiyem konu büyümeden bir kontrol ettirmeniz yönünde olacaktır. Umarım sorunuzla ilgili yardımcı olabilmişimdir.

    , 13.02.2021
Facebook Twitter Google LinkedIn