Murat Usta Cevaplıyor - Otomobil Soru Cevap

Tümü           Motor           Elektrik           Diferansiyel           Fren           Karoser ve boya           Şanzıman           Süspansiyon           Akü           Egzoz           Filtre           Diğer           Direksiyon           Soğutma          
  • Ustam merhabalar. 1998 model audi a6 2.8 Quattro 5 ileri otomatik vites aracım var. Bugün sabah aracımı çalıştırdım gittim hiçbir sorun yoktu.ve bu zamana kadarda hiçbir problem yaşamadım şanzumanla ilgili. Ama bugün tekrardan arabayı çalıştırdım R ye koydum geri geldim sorunsuz D ye aldığımda küt diye bir vurma sesi geldi ve araç ileri gitmedi(çok ama çok yavaş gider gibi oluyor) tekrar R ye koydum geri geldim hiçbir sorun yok ama D veya 234 koyduğumda ileri gitmiyor aracı kapatıp olduğu yerde bıraktım. Motor sıcaktı acaba sabah soğuyunca düzelir mi sorun nedir.

    Ömer Dayi, 14.02.2021
  •            Ömer Bey öncelikle gönderdiğiniz soru için teşekkür etmek isterim. İlk olarak şanzıman yağınızı kontrol ettirmenizi tavsiye ederim özellikle seviye azalmış ise bu sorunla karşılaşabilirsiniz bunun dışında incelenmesi gereli bir konu aracın soğuk şanzıman tepkilerinin de ölçülmesi gerekli. Umarım sorunuzla ilgili yardımcı olabilmişimdir.

    , 16.02.2021
Facebook Twitter Google LinkedIn