Murat Usta Cevaplıyor - Otomobil Soru Cevap

Tümü           Motor           Elektrik           Diferansiyel           Fren           Karoser ve boya           Şanzıman           Süspansiyon           Akü           Egzoz           Filtre           Diğer           Direksiyon           Soğutma          
  • selamünaleyküm sayın ustam benim bmw 2008 1.16 i aracım otomatik şanzımanı yeni çıkma olarak değiştirdim ve sabahları ilk çalıştırdığımda sadece geri vitese taktığımda viyese giriyor sorun yok fakat d ye koymak isterken önce boşa atıyorum ve kendini vuruntulu olarak boşa alıyor motor ısındığı anda sorun nerdeyse yok bir sorun var mıdır yoksa normal mi çözemedim. iyi çalışmalar dilerim..

    MESUT ARSLAN, 24.03.2021
  •                  Mesut Bey öncelikle gönderdiğiniz soru için teşekkür etmek isterim. Araçta bulunan sorun ile ilgili şanzımanı kontrol ettirmenizde fayda bulunmakta. Araç soğuk havalarda biraz yüksek çalışır dolayısıyla bir miktar bu ileri hareketi görülebilir fakat bu vuruntu fazla ve sert ise bir anormallik olduğu söylenebilir ayrıca bu sorun için sadece şanzımandan kaynaklandığını söylemekte yanlış olur uygun olmayan motor ve şanzıman takozları ile boşluk yapmış aks’lar da bu soruna sebebiyet verebilir veya daha fazla hissetmenize neden olabilir. Umarım sorunuzla ilgili yardımcı olabilmişimdir.

    , 24.03.2021
Facebook Twitter Google LinkedIn