Murat Usta Cevaplıyor - Otomobil Soru Cevap

Tümü           Motor           Elektrik           Diferansiyel           Fren           Karoser ve boya           Şanzıman           Süspansiyon           Akü           Egzoz           Filtre           Diğer           Direksiyon           Soğutma          
  • 2004 model 2.0 dizel Mondeo sahibiyim. Aracım uzun yolda 3bin devir üstünde seyir halinde iken kızdırma lambası yandı stop edip çalıştırdım düzeldi. Pompacıya gittim şarj dinamona baktır dedi servise götürdüm marş otomatiği ve kömürü değişti. Ancak bu sefer de araç duman atmaya ve sıcakken çalışmamaya başladı. Aracım soğuk halde hemen çalışıyor ancak enjektör sesi çıkarıyor 1km sonra geçiyor. Normal bir süre sonra geçer dediler. Sizce nereden başlamalıyım?

    Mehmet Ali Bekmez, 29.08.2021
  •           Mehmet Ali Bey öncelikle gönderdiğiniz soru için teşekkür etmek isterim. Enjektörün sesli çalışması hat basınç yüksekliği veya enjektör sorununa işaret etmekte fakat yapılan onarımla bir bağlantısı yok bir ihtimal onarım sırasında yüksek basınç pompasının kablolarına hasar verilmiş olabilir İlk iş olarak test cihazına aracı bağlayarak arızaları ve dinamik verilerin takibi faydalı olacaktır. Umarım sorunuzla ilgili yardımcı olabilmişimdir.

    , 31.08.2021
Facebook Twitter Google LinkedIn